„Firma Przyjazna Mamie” – nagrody rozdane

Zakończyła się szósta edycja konkursu Firma Przyjazna Mamie, organizowanego przez miesięcznik „Dziecko” i „Poradnik Domowy” w ramach którego przyznano nagrody tym przedsiębiorcom, którzy stwarzają najlepsze warunki pracy dla mam i wspierają macierzyństwo. Kto zdobył nagrody i wyróżnienia i jakie dodatkowe benefity i udogodnienia mają mamy w tych firmach?

Nagrody główne w tej edycji konkursu zdobyły firmy Baumit i Aesculap Chifa. Wyróżnienia, przypadły w udziale Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania oraz Urzędowi Miasta w Poznania. Firmy te, zostały wybrane z 210 zgłoszonych do konkursu firm.

Zwycięzca – firma Baumit zatrudnia 45 kobiet (na 275 pracowników). W zeszłym roku, w firmie urodziło się 12 dzieci. Każdy świeżo upieczony rodzić (zatem również ojcowie) dostają 2.000 zł „wózkowego”. Mamy zatrudnione w firmie mogą pracować w niepełnym wymiarze godzin i samodzielnie ustalać godziny pracy. Dodatkowo, w przypadku choroby dziecka, można starać się o bezzwrotną dotację w wysokości 2-5 tys. zł. Aesculap Chifa SP. Z O.O – druga nagrodzona firma zatrudnia 510 kobiet (na 1500 pracowników). Rodzice mogą korzystać z elastycznego czasu pracy, a Ci którzy pracują na pół etatu otrzymują dodatek  w wysokości 15% wynagrodzenia (lub 25% przy dwójce dzieci).

Poznański Urząd Miasta ma dla swoich pracowników żłobek – opieka dostępna jest dla dzieci od roku do 3 lat życia. Dzieci mają dofinansowane ferie i wakacje. W Urzędzie kobiet pracuje zdecydowanie więcej niż mężczyzn (1120 na 1597 pracowników).

Na Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania mamy mogą pracować w trybie elastycznym, również istnieje dofinansowanie do wakacji i ferii dla dzieci, a w planach jest stworzenie przedszkola dla dzieci pracowników. Mamy w okresie karmienia mogą też korzystać ze specjalnego pokoju do karmienia, a w trakcie urlopu macierzyńskiego nie muszą tracić kontaktu z uczelnią i na zebrania wolno im przychodzić z dziećmi.

Tagi: