Dzień Kobiet w pracy

Dziś Dzień Kobiet – przez wielu święto uważane za „komunistyczne” podczas gdy tak naprawdę ustanowione zostało w 1910 roku, jako dzień ku pamięci ofiar walki o równouprawnienie kobiet. I choć rzeczywiście w 1965 roku dekret Prezydium ZSRR obwołał 8 marca świętem wolnym od pracy to w Polsce jest to dzień pracujący – w wielu firmach nadal jednak świętowany. Choć raczej nie dostajemy już rajstop, goździków i kawy.

Firmy różnie obchodzą Dzień Kobiet – w wielu nic się w ten dzień nie dzieje, w innych kobiety otrzymują symbolicznego kwiatka. Są też takie, w których kobiety pracują w Dzień Kobiet krócej i czekają na nie liczne atrakcje. A jak jest u Was?

W jednej ze znanych mi firm, w zeszłym roku pracujący w firmie mężczyźni umówili się i co godzinę dnia pracy mieli dla pracujących w firmie Pań jakąś niespodziankę – a to ciastko, a to kwiatek, a to podanie kawki lub herbaty do biurka, przez usłużnego kolegę. A czy wy spotkaliście się z niestandardowymi sposobami obchodów Dnia Kobiet? Podzielcie się z nami – być może zainspiruje to szefów bądź pracowników i w przyszłym roku, coś nietypowego wydarzy się też w Twojej firmie.

A co powiedziałybyście drogie Panie na prezent od Szefa w postaci wyrównania pensji do poziomu jaki zarabiają wasi koledzy?

Drogie Panie – może bardzo kobieca książka? Zapraszamy do konkursu!