Dzień Kobiet w pracy

dzien kobiet Dzień Kobiet w pracyDziś Dzień Kobiet – przez wielu święto uważane za „komunistyczne” podczas gdy tak naprawdę ustanowione zostało w 1910 roku, jako dzień ku pamięci ofiar walki o równouprawnienie kobiet. I choć rzeczywiście w 1965 roku dekret Prezydium ZSRR obwołał 8 marca świętem wolnym od pracy to w Polsce jest to dzień pracujący – w wielu firmach nadal jednak świętowany. Choć raczej nie dostajemy już rajstop, goździków i kawy.

Firmy różnie obchodzą Dzień Kobiet – w wielu nic się w ten dzień nie dzieje, w innych kobiety otrzymują symbolicznego kwiatka. Są też takie, w których kobiety pracują w Dzień Kobiet krócej i czekają na nie liczne atrakcje. A jak jest u Was?

W jednej ze znanych mi firm, w zeszłym roku pracujący w firmie mężczyźni umówili się i co godzinę dnia pracy mieli dla pracujących w firmie Pań jakąś niespodziankę – a to ciastko, a to kwiatek, a to podanie kawki lub herbaty do biurka, przez usłużnego kolegę. A czy wy spotkaliście się z niestandardowymi sposobami obchodów Dnia Kobiet? Podzielcie się z nami – być może zainspiruje to szefów bądź pracowników i w przyszłym roku, coś nietypowego wydarzy się też w Twojej firmie.

A co powiedziałybyście drogie Panie na prezent od Szefa w postaci wyrównania pensji do poziomu jaki zarabiają wasi koledzy?

Drogie Panie – może bardzo kobieca książka? Zapraszamy do konkursu!

Dodaj komentarz

2 komentarze to “Dzień Kobiet w pracy”

  1. Aga napisał(a):

    U nas w firmie dzisiaj był prawdziwy salon piękności. Zaczęło się od kwiatka i ciasteczka, następnie koledzy umyli nam kubeczki na kawę. Natomiast punktem kulminacyjnym była godzina 10 kiedy w firmie pojawiły się makijażystki i manikiurzystka. Od tego momentu przez cały dzień wszystkie dziewczyny w Adwebie były malowane i pielęgnowane. Było po prostu cudowne. Oby więcej takich dni w roku, więcej takich mężczyzn:-)

  2. Dominika napisał(a):

    Oryginalnym pomysłem na organizację Dnia Kobiet w firmie może być masaż biurowy dla pracownic połączony z analizą składu ciała i konsultacją dietetyczną. Niektóre firmy dodatkowo dołączają szkolenie z dietetyki i żywienia. Zaskoczenie i zachwyt gwarantowane! 🙂 http://www.fgh.com.pl/#!dzien–kobiet-w-biurze/c1ju6