Autem do pracy – domena mężczyzn czy kobiet?

kobieta auto Autem do pracy – domena mężczyzn czy kobiet? Badanie Euro RSCG na temat tego w jaki sposób dojeżdżamy do pracy zafascynowało mnie na tyle, że postanowiłam nieco pobawić się ich statystykami, które udostępnili na stronie. Okazało się, ze analizując sposoby dojazdu do pracy badacze (w niektórych krajach – w Polsce niestety nie) przeprowadzili również analizę płci pod względem sposobów transportu – jak myślicie, czy autem częściej do pracy jeżdżą mężczyźni czy kobiety?

Okazuje się, że w bardzo dużej mierze zależy to od szerokości geograficznej (a co za tym idzie również kręgu kulturowego).

Generalnie, częściej w samochodzie spotkamy mężczyznę -co jest spójne z naszymi obserwacjami również w Polsce. Są jednak kraje, w których to kobiety głównie korzystają z samochodów. W Indiach do pracy dojeżdża 44% kobiet i zaledwie 28% mężczyzn. W Afryce Południowej prawie każda kobieta jeździ samochodem (92%), za to żadnej nie spotkamy na rowerze (podobnie jak w USA, gdzie jednak część kobiet chodzi piechotą i w efekcie samochód wykorzystuje „tylko” 87% kobiet – o 12% więcej niż mężczyzn. W Europie mamy sytuacje dość stabilną, samochodem do pracy dojeżdża około 10% mężczyzn więcej niż kobiet. Ciekawe jakie statystyki byłyby w Polsce – jak myślicie?

fot.:Csizmadia József/SXC.hu

Dodaj komentarz

One Response to “Autem do pracy – domena mężczyzn czy kobiet?”

  1. Andrzej2d says:

    A to bardzo ciekawe badania. W szczególności dla producentów/importerów samochodów os. Dzięki temu można zwiększać import/produkcję sam.do poszczególnych regionów Świata. Brakuje mi jeszcze typów sam.jakimi panie poruszają się. Może zaraz się okazać że w Afryce na topie są Pick-Up-y a w Indiach Smarty.Kiedyś byłem katowany Bollywoodzką produkcją i jedyna rzecz,którą zapamiętałem prócz ogólnego wycia był czterokołowy dziwak na 2 osoby przypominający Smarta.(oczywiście Smartem to coś nie było)
    Mówi się,że matematyka jest królową nauk. Natomiast statystyk królową manipulacji 🙂
    Pozdrawiam