1,3 mln Funtów za nadgodziny

Każdy pracownik chciałby aby jego praca w nadgodzinach została wynagrodzona tak bardzo, że nagle stałby się milionerem. Adam Young, z firmy Alcoa Howmet przeżył szok, kiedy okazało się, że wypracowane przez niego nadgodziny zaowocowały wypłatą w wysokości 1,3 mln Funtów. Niestety, wypłata okazała się pomyłką księgowej.

Jak uzyskać taką wypłatę? Wystarczy mało uważnie prowadzona księgowość. Young normalnie za nadgodziny płacone ma 11 Funtów, ale w wyniku pomyłki, jego stawka godzinowa wyniosła 161.000 Funtów, co dało w sumie wypłatę na poziomie 1,300 tys. Funtów. O zbyt dużej wypłacie uczciwy pracownik powiadomił pracodawcę (i niestety stracił sporą nadwyżkę).

W podziękowaniu za zgłoszenie błędu pracownik otrzymał od pracodawcy kwiaty i bombonierkę. Young powiedział również, że w pierwszym odruchu chciał zataić informację o pomyłce i po prostu uciec – uczciwość wzięła jednak górę. Ciekawe ilu pracowników zdecydowało by się jednak na wyjazd na drugi koniec świata z tak sporą, niespodziewaną wypłatą. A co wy byście zrobili?

źródło:employeebenefit.co.uk

Przypominamy o naszym konkursie, w którym wygrać możecie książkę, odpowiadając na jedno proste pytanie.