Tajskie trans stewardesy

linie lotnicze Tajskie trans stewardesyPodczas gdy w USA uruchamia się specjalne programy pomocy zawodowej dla osób trans, w Tajlandii są oni poszukiwanymi pracownikami – przynajmniej w liniach lotniczych.

Osoby transgenderowe są w Tajlandii znacznie bardziej widoczne niż w innych krajach świata. Kultura nie spycha ich na margines, mogą więc otwarcie prezentować swoje rozumienie płci biologicznej. Aby zwrócić uwagę na potrzeby tego sektora rynku, linie lotnicze PA Air postanowiły zatrudnić „katoeys” czyli transgenderowych mężczyzn w roli stewardes.

W ramach rekrutacji, na którą zgłosiło się ponad 100 osób trans, wybrano 4 osoby, które niedługo – po serii szkoleń zaczną pracę w roli stewardes. Pracować będą tak samo jak pozostali stewardzi i stewardesy, a składy na pokładzie samolotów będą mieszane. Wśród 4 wybranych stewardes (na zdjęciu powyżej) znajduje się też Dissanai Chitpraphachin – najbardziej znany tajski transseksualista, który w 2007 roku zdobył tytuł królowej piękności (oczywiście trans). Właściciele linii lotniczych twierdzą, że płeć biologiczna nie ma znaczenia, o ile pracownik wykonuje należycie obowiązki i … pięknie wygląda. Ciekawe czy nasi pracodawcy też mieliby takie podejście.

Poniżej możecie obejrzeć przygotowania do pracy:

źródło:weirdasianews.com

Dodaj komentarz

One Response to “Tajskie trans stewardesy”

  1. Zdzich says:

    (…) linie lotnicze PA Air (…) – a w tle P.C. AIR