Szkolenia dla Służb Specjalnych w rzeczywistości wirtualnej

Coraz częściej pracodawcy sięgają po nowe technologie by rozwijać kompetencje swoich pracowników. Pisałam już o wykorzystaniu gier video w procesie szkoleń czy wykorzystywaniu mobilnych konsol do gier w procesie edukacji nowych pracowników. Teraz, ze zdobyczy wirtualnej rzeczywistości będą korzystać agenci Służb Specjalnych USA.

Na potrzeby szkolenia Służb Specjalnych zostaną wykorzystane specjalnie przygotowane gry szkoleniowe, które rozgrywać będą się w rzeczywistości wirtualnej 3D. Virtual Battlespace – tak bowiem nazwano system, będzie pozwalał na to, by agenci prowadzili akcje widząc się z trzeciej perspektywy bądź z pierwszej (FPP) – a wszystko to w postaci bardziej urealnionej niż zwykła gra, bo połączonej z systemem 3D. Agenci korzystać będą z 55” dotykowych ekranów.

W ramach pakietów szkoleniowych uwzględniono trening radzenia sobie z zamachowcem – samobójcą, czy grupą uzbrojonych terrorystów. W przyszłości wprowadzone mają zostać również programy obejmujące akcje walki z zagrożeniem biologicznym lub chemicznym.

Do tej pory, Służby Specjalne korzystały z archaicznych metod gier planszowych, w których planowano akcje i trenowano je za pomocą figurek i makiet.

Takie szkolenie zdecydowanie będzie bardziej przyjemne, nie uważacie?

źródło:gamasutra.com