Makijaż dla bezrobotnych gratis

lekcja makijazu Makijaż dla bezrobotnych gratisW Paryżu uruchomiono dość nietypową usługę dla pozostających bez pracy kobiet – darmowe zajęcia ze stylizacji oraz makijażu. Projekt finansuje Państwo, a ideą która temu przyświeca jest myśl, że kobiety pozostające długo na bezrobociu przestają o siebie dbać.

Choć teza może wydawać się kontrowersyjna nie jest jednak pozbawiona sensu. Długotrwałe bezrobocie często owocuje stanami depresyjnymi, a te zwrotnie owocują tym, że ludzie z obniżonym nastrojem tracą chęć na to, by zajmować się sobą – w efekcie rzeczywiście bywa tak, że przestają zwracać uwagę na wygląd (nawet jeśli nie całkiem, to przynajmniej częściowo). Tymczasem efekt pierwszego wrażenia, to bardzo silny i ważny element szukania pracy i kobieta która wygląda na zmęczoną i zaniedbana, szanse na rynku pracy ma mniejsze.

Poza tym dobry wygląd dodaje nam pewności siebie – jeśli czujemy się atrakcyjne, mamy również poczucie, że świat leży u naszych stóp – to niewątpliwie pomaga przekonać do siebie pracodawcę, pewność siebie i wiara we własne kompetencje jest bowiem w procesie szukania pracy niezwykle istotna.

Program pomocy w zakresie wizażu objął na razie pilotażową grupę 10 kobiet, których kariera uległa załamaniu po urodzeniu dzieci. Poza lekcją stylizacji i wykonaniem profesjonalnego makijażu, kobiety miały również spotkanie z doradcami zawodowymi. Przeciwnicy wydawania publicznych pieniędzy uważają, że rząd francuski powinien zainwestować w warsztaty poszukiwania pracy a nie zajęcia z makijażu. Zwolennicy uważają, że taki pomysł może mieć większy i lepszy efekt gdyż kobiety chętniej skorzystają z porady doradcy zawodowego, jeśli do tego będą jeszcze mogły o siebie lepiej zadbać – taki program pomocy jest po prostu bardziej atrakcyjny a przez to bardziej skuteczny. A co wy sądzicie? Poszlibyście na kurs „dbania o siebie” w ramach projektu z Urzędu Pracy?

Źródło: bworldonline.com

Dodaj komentarz