Lista nieuczciwych pracodawców?

minimalna1 Lista nieuczciwych pracodawców?Wyobrażacie sobie dostęp do rejestru nieuczciwych pracodawców? Zarówno tych, którzy nie oferują nawet najniższej krajowej, jak i tych, którzy nie płaca za nadgodziny, nie robią wypłat w terminie, podpisują umowy cywilno – prawne zamiast umów o pracę lub po prostu wcale nie płacą? Sytuacja szukania pracy byłaby znacznie bardziej bezpieczna prawda? W Wielkiej Brytanii powstać ma ogólnie dostępny rejestr – na razie tylko tych, którzy nie zachowują pensji minimalnej.

Zgodnie z zapowiedziami rządu,w Wielkiej Brytanii ma powstać na rejestr pracodawców, którzy nie przestrzegają prawa pracy w zakresie pensji minimalnej. Jeśli proponują pracownikom niższe stawki (i zostaną na tym przyłapani), ich dane pojawia się na liście, do której dostęp będą mieć pracownicy, potencjalni kandydaci do pracy oraz kontrahenci. Rząd planuje równocześnie z tworzeniem rejestru uruchomienie kampanii społecznej, która zapozna zainteresowanych z projektem – chodzi o to, by nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo pracowników, ale również spowodować by z usług przedsiębiorców, którzy nie są uczciwi wobec pracowników nie korzystać.

Dane pracodawców znajdą się na liście dopiero wtedy, kiedy zostaną oni prawomocnie uznani winnymi zarzucanych im czynów (czyli celowego doprowadzenia do sytuacji, w której pensja pracownika jest niższa niż najniższa krajowa).

Ciekawe czy świadomość tego, że kontrahent jest nieuczciwy wobec pracowników może powstrzymać od robienia z nim biznesów? Jak uważacie?

źródło: personeltoday.com

Dodaj komentarz

13 komentarzy to “Lista nieuczciwych pracodawców?”

 1. a co z Polską napisał(a):

  u nas powinni wprowadzić to samo, ale poszerzone o tych pracodawców, którzy nie chcą w ogóle zapłacić za pracę

 2. Lista nieuczciwych pracodawców napisał(a):

  Zdecydowanie popieram taką inicjatywę. Jest tylu pseudo pracodawców, którzy prześcigują się w pomysłach jak wykorzystać pracownika. Dobrze było by , podobnie jak z rejestrem dłużników,
  móc sprawdzić czy dany pracodawca jest uczciwy i wypłacalny. Z moich obserwacji, po ponad 30 latach pracy, wynika że w zasadzie większość polskich ,drobnych firm stosuje podobne metody.

 3. edward napisał(a):

  A w Polsce „uczciwi” pracodawcy doprowadzili do pozamykania serwisów (prywatnych) o podobej treści… w których można było poczytać to i owo o firmach.
  Jaki jest problem aby Państwowa Inspekcja Pracy zrobiła analogiczny wykaz firm którym władowała kary (ile i za co)????????????? Żaden.

 4. longin napisał(a):

  Niema takiego odważnego żeby pseudo firmy opisać o tym jak działają nie uczciwie ,

  • KRPIP.pl napisał(a):

   W odpowiedzi na komentarz w Polsce powstał taki Rejestr Pracodawców i Pracowników pod nazwą http://www.krpip.pl
   Weryfikacja następuje po zalogowaniu się do Panela własnego. Tam też zobaczyć mozna opinie o pracodawcach i pracownikach. Opnie są rzetelne a firmy nie są przypadkowe. Rosnąca liczba opnii na wolnych forach, czasmi jest okrutna i czasem nie prawdziwa. Zapobiegliśmy i takiej opcji. Komentarze są ale pod inna postacią. Dostepne po zalogowaniu. Opcja przewiduje rownież pracownika, którego pracodawca zwolnił. Ma to też swoją i inną cechę,unikamy pomyłek podczas zatrudnienia. Oczywiście przyszły pracownik unika „pracodawcy którego nie stać na zatrudnienie”

   KRPiP.pl nie tylko ma zasieg ogólnopolski ale i na inne państwa także.(opcja dostępna po zalogowaniu )

   Obie te formy występują pod oficjalnym i jedynym adresem Ogólnopolskim http://www.Krpip.pl z Bielska-Białej. Pozdrawiamy.
   krpip@krpip.pl

   • Sabina Stodolak napisał(a):

    Dziękujemy za informację !

   • pracownik napisał(a):

    ta strona jest „martwa” nie ma panelu logowania i przypomina bardziej strone do pozyskiwania adresów od szukających pomocy pracowników / pracodawców (nie twierdze że jest). Budowanie bazy trwa od stycznia niewiem dlaczego nie pojawiają sie pracodawcy/pracownicy oszukujący innych odrazu, dajecie im kolejnych nieswiadomych, i przerażonych wszechobecnym „kryzysem” którzy myśląc że nie znajdą lepszej pracy tkwią po uszy w takich firmach bojąc sie odejść czy pozkarżyć do pip’u. pozatym rejestr jest jak sugeruje jego nazwa spisem wszystkich tych złych i dobrych i wpisując nieuczciwy pracodawca nie pokzuje sie w wynikach wyszukiwarki. a powinien.

    • Z moich informacji z ostatniej rozmowy z KRPiP z Bielska-Białej, rejestr ten jest już zbudowany, zaczyna swoją emisję Portalu już na dniach, sam osobiście widzialem ogrom pracy zbudownych podstron i zakresu wiadomości, jednak strona krpip,pl jeszcze nie funkcjonuje w sieci ponieważ KRPiP uzupełnia Dane Osobowe zgodnie z rozporządzeniem GIODO.A Lista jest długa.
     O czym zawiadamia sam Redaktor Naczelny KRPiP.pl Świadczy to o tym iż Baza wiedzy bedzie udostępniona w sposób właściwy i zgodny z zasadami norm przypisanych wobec ustawy o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie z wiadomego mi źródła, bo piszę artykuł o KRPiP i ich działalności firma ta dysponuje szeroką wiedzą prawniczą z zakresu Prawa Pracy, Prawa Podatkowego, Inpsekcji Pracy, a źródłem wiedzy Krajowego Rejestru Pracodawców i Pracowników są nie kto inny jak członkowie KRPIP doktorzy prawa, Radcy Prawni, Adwokaci, i sami przedsiębiorcy.
     Forma przedsiębiorców jest tutaj wspomniana jako również rzetelna wiedza, oparta na doświadczeniach i przebytych dróg urzędniczych.Zawarte informacje na Portalu oparte są na prawde o wiedzę z tzw.źródła. Tyle mi sie udało pozyskać podczas rozmowy. Artykuł bedzię opublikowany w zakładce Biznes na miarę szyty w dodatku Biznes Gospodarka. Pozdrawiam.

   • wrocław napisał(a):

    dziwne weszlam na wasza strone zaplacilam nie mało bo 20 zl za smsa dostalam niby kod i powiem łagodnie dupa bo dalej wejście jest nie mozliwe , może wami trzeba sie zając i zgłosic sprawe do prokuratury

 5. gg napisał(a):

  „B&O” Sp.j. J.Borkowski J.Ochmann
  ul. Świerczewskiego 92 m. A, Łomnica
  tel. 75 713 12 12

  Nie polecam tego pracodawcy oszukał mnie na 500zł miał mnie zatrudnić po pierwszym kursie i dać umowę teraz nie odbiera telefonu!!!! osoba zajmująca się naborem kierowców to marek brzozowski uwaga na niego Kierowcy z Jeleniej Góry.

 6. gienek napisał(a):

  Poszukuje ludzi którzy zostali wykorzystani i oszukani finansowo przez firmę G.K.D TRANSPORT KRAJOWY I MIEDZYNARODOWY która znajduje się na ul.Godowskiej 35 26-600 Radom firma należy do Drabik.K i Drabik.G ta firma to kręty za tydzień pracy,jazdy po terenie Niemiec można zarobic nawet 15-16 euro tygodniowo przestrzegam wszystkich przed nimi dlatego nie mają kierowców i przyjmóją kogo popadnie u nich pracujesz nie dłużej niż tydzień góra dwa tygodnie dopuki nie zorjętujesz się ile zarabiasz pozdrawiam wszystkich i uważajcie na tą firemke

 7. antoni napisał(a):

  Dzień dobry. Proszę uważać na pana Sławomira P. z Wieliczki. Oferuje wykończenia i remonty mieszkań . Naciąga na materiały klientów , a prace wykonuje pod wpływem alkoholu .Praca która kończy nadaje się do kolejnego remontu. Porusza się czerwonym cinquecento jego początek nr. to 668-070. Przestrzegam wszystkich przed tym Panem.

 8. TARNSSMART napisał(a):

  TARNSSMART ta firma to zwykli oszusci nie płacą odradzam komu kolwiek współpracy z tą chorą firemką to zwykli naciągacze firma znajduje się w radomiu odradzam także podejmowania pracy u nich nie dbają o pracowników i nie szanują ludzi to prostaki i prymitywy