Gdzie chcą pracować inżynierowie?

Zakończyło się zeszłoroczne badanie Universum Professional Survey, w którym wybierani są najlepsi (i najbardziej pożądani) pracodawcy. Jak myślicie, o której firmie na polskim rynku marzą inżynierowie?

Pierwsze miejsce w rankingu zdobyła bezapelacyjnie Skanska, która od wielu lat buduje swój wizerunek pracodawcy. Dobrze przygotowana zakładka kariery na stronie pracodawcy oraz częsta obecność w mediach podtrzymują wizerunek firmy jako pracodawcy rzetelnego i oferującego swoim pracownikom dobre warunki pracy. Kolejne miejsca w rankingu pracodawców z branży inżynierii zdobyła Toyota oraz Urząd Dozoru Technicznego.

KGHM Polska Miedź – firma, która przez długi czas była w czołówce (w zeszłym roku 3 miejsce) w tym spadła na piątą pozycję za firma Bosch. Piąte miejsce nie znaczy jednak, że pracownicy są niezainteresowani pracą w KGHM. W lipcu ubiegłego roku, 28 letni inżynier , tak mocno marzył o pracy dla koncernu, że zdecydował się na wykupienie billboardu w centrum Lubina z ofertą skierowaną wprost do KGHM. Kreatywny (choć nie nowy) pomysł okazał się być skuteczny – w sierpniu Przemysław Biały dołączył do ekipy KGHM

Kolejne miejsca w rankingu najlepszych pracodawców należą do firm Budimex, PGNiG, Siemens, ABB i PGE.