Gdzie chcą pracować inżynierowie?

inzynier praca Gdzie chcą pracować inżynierowie? Zakończyło się zeszłoroczne badanie Universum Professional Survey, w którym wybierani są najlepsi (i najbardziej pożądani) pracodawcy. Jak myślicie, o której firmie na polskim rynku marzą inżynierowie?

Pierwsze miejsce w rankingu zdobyła bezapelacyjnie Skanska, która od wielu lat buduje swój wizerunek pracodawcy. Dobrze przygotowana zakładka kariery na stronie pracodawcy oraz częsta obecność w mediach podtrzymują wizerunek firmy jako pracodawcy rzetelnego i oferującego swoim pracownikom dobre warunki pracy. Kolejne miejsca w rankingu pracodawców z branży inżynierii zdobyła Toyota oraz Urząd Dozoru Technicznego.

KGHM Polska Miedź – firma, która przez długi czas była w czołówce (w zeszłym roku 3 miejsce) w tym spadła na piątą pozycję za firma Bosch. Piąte miejsce nie znaczy jednak, że pracownicy są niezainteresowani pracą w KGHM. W lipcu ubiegłego roku, 28 letni inżynier , tak mocno marzył o pracy dla koncernu, że zdecydował się na wykupienie billboardu w centrum Lubina z ofertą skierowaną wprost do KGHM. Kreatywny (choć nie nowy) pomysł okazał się być skuteczny – w sierpniu Przemysław Biały dołączył do ekipy KGHM

Kolejne miejsca w rankingu najlepszych pracodawców należą do firm Budimex, PGNiG, Siemens, ABB i PGE.

Dodaj komentarz

4 komentarze to “Gdzie chcą pracować inżynierowie?”

 1. nilp napisał(a):

  Lubina, nie Lublina – to jest całkiem spora różnica mimo, że to tylko jedna mała literka ;p

 2. inzynier napisał(a):

  Skanska moze i ma „wizerunek” medialnego lidera… a jak rzeczywistość?
  Chcesz zarabiać grosze (w przeliczeniu na roboczogodziny) i pracować po 12 godzin na budowach (lub dłużej) zapraszamy do Skanskiej…
  Firmy które są faktycznymi liderami nie wyrzucają bezsensownie pieniędzy na „polepszanie wizerunku tzw. dobrego pracodawcy”…

 3. edward napisał(a):

  Skanska??? Budimex??? Toć to największe kołchozy w branży budowlanej – gdzie praca po 12 godzin dziennie jest NORMĄ !!!!! Mądrzy ludzie albo tam nie pracują albo szybko odchodzą do NORMALNEJ PRACY.
  Nic dziwnego że muszą robić tzw pozytywny PR na zewnątrz.

 4. Siemens Sp. z o. o. Medical Solutions - Polska napisał(a):

  Siemens Sp. z o. o. zwolnił mnie w okresie ochronnym przedemerytalnym – paragraf 39 kodeksu pracy. Rok po zwolnieniu przeszedłem na emeryturę od 60 lat po 36 letniej pracy w warunkach szczególnych (praca przy naprawie aparatury rentgenowskiej). Firma wiedziała o tym, ponieważ taki zapis o warunkach szczególnych jest umieszczony na moim świadectwie pracy (punkt 11).
  W tej firmie panują warunki z dziewietnastego wieku – jak ci się nie podoba to dowidzenia. Nikt tam się nie liczy z pracownikami.