Celebrity Chief Shark Officer – nietypowa oferta pracy

Główny oficer ds. rekinów? A może macie inny pomysł na przetłumaczenie nazwy dość nietypowego stanowiska pracy, na które od niedawna sieć telewizyjna Discovery poszukuje pracownika? Przyznać trzeba, że nazwa stanowiska brzmi mocno egzotycznie a i obowiązki nie są zwyczajne.

Celebrity Chief Shark Officer będzie twarzą organizowanego przez Discovery od 1987 roku Tygodnia Rekina. Shark Week to seria imprez i programów o rekinach, a celem akcji jest przybliżenie miłośnikom Dicovery rekinów i ich zwyczajów oraz demitologizacja niektórych przekonań na temat tych zwierząt. Shark Week jest bardzo popularny i w zeszłym roku przyciągnął przed odbiorniki prawie 31 mln ludzi z całego świata.

Poszukiwany przez stację telewizyjną pracownik będzie z rekinami pływał (w asyście profesjonalistów), uczęszczał na organizowane przez Discovery imprezy w tygodniu rekina oraz będzie swoją twarzą firmował programy im poświęcone.

Jakie wymagania ma Discovery względem pracownika? Przede wszystkim musi być to osoba, która nie boi się tych ogromnych, pływających drapieżników. Musi być też osobą, która świetnie pływa i dobrze wygląda w kostiumie nurka. Poza tym, stacja oczekuje że ich Shar Officer będzie miał poczucie humoru oraz zamiłowanie do dobrej zabawy.

Pensji w ogłoszeniu nie podano, jednakże praca jest jedynie kontraktem na potrzeby Shark Week. Ci, którzy mają parcie na szkło i zęby ich nie przerażają, mogą zgłaszać się do odpowiedzialnej za rekrutację do projektu Elizabeth Hillman. Poza CV, Discovery prosi również o taśmy prezentujące umiejętności aktorskie oraz… grupę krwi.