Pracujące matki – z nadwagą, niemodne i nieatrakcyjne?

nieatrakcyjna Pracujące matki – z nadwagą, niemodne i nieatrakcyjne?Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim na pewno nie jest prosty. Tym bardziej, jeśli trafimy na mało sprzyjające środowisko bezdzietnych koleżanek, które szybko znudzą się opowieściami o kaszkach, kupkach i kolkach. Pracujące mamy nie zawsze mają czas na to, by o siebie zadbać i nie raz nie zdążą jeszcze zrzucić nadwagi po ciąży. W efekcie, sporo matek zaczyna zazdrościć bezdzietnym koleżankom z pracy stylu i szyku i nonszalancji życiowej.

Persil (a w zasadzie Henkel, czyli jego producent), przeprowadził w Wielkiej Brytanii badanie związane z tym, jak czują się w pracy młode matki po powrocie z urlopu macierzyńskiego. Okazało się, że choć wiele kobiet nie może wprost doczekać się powrotu do pracy, to po powrocie do niej, wcale nie czuja się super świetnie. Dlaczego? Głównie dlatego, że młode matki uważają, że nie są równie atrakcyjne jak ich bezdzietne koleżanki.

Powracające po urlopie matki czują, że nie są:

 • szczupłe (54% martwi się swoją nadwagą)
 • trendy (49% uważa, że nie ubiera się tak modnie jak jej koleżanki bez dzieci)

W czym zaś pracujące matki widzą przyczynę swojego gorszego wyglądu (w porównaniu do bezdzietnych)?

 • 29% matek wskazuje, że nigdy nie ma szans iść na zakupy samej (a zabieranie dziecka kończy się wybieraniem ciuchów w pośpiechu i bez eksperymentowania z modą.)
 • Matki kupują to „praktyczne i trwałe” – głównie ze względu na częstszą konieczność prania odzieży przy dziecku i większe wydatki (zatem mniejszą ilość pieniędzy na ciuchy)
 • 23% matek twierdzi, że nigdy nie odzyskały figury po ciąży (zatem musiały wymienić całą garderobę, którą dziwnym trafem wymieniły najwyraźniej na brzydszą niż poprzednia).
 • 48% matek twierdzi, że jest tak wyczerpana opieką nad dzieckiem i pracą, że na zakupy nie ma najmniejszej ochoty.
 • 28% matek uważa, że w ciągu całego roku jest w stanie wyrwać się na zakupy odzieżowe maksymalnie 4 razy.

Te wszystkie problemy – które jak widać, poza nadwagą, wynikają również z przepracowania powodują, że kobieta często czuje się mniej atrakcyjna od swoich koleżanek z pracy (a często rzeczywiście jest gorzej ubrana i bardziej zaniedbana).

A czy u Was w pracy matki wyglądają równie modnie i atrakcyjnie jak bezdzietne? A może nawet lepiej?

źródło:dailymail

Dodaj komentarz

2 komentarze to “Pracujące matki – z nadwagą, niemodne i nieatrakcyjne?”

 1. Andrzej napisał(a):

  Nic tylko dodać „… i nie mają przyjaciół” skoro nawet nie mają z kim zostawić dziecka na jakiś czas, żeby wyskoczyć na zakupy czy trochę się zrelaksować ;/

 2. Teresa napisał(a):

  Hmm… i to zdjęcie na początku, Zapachniało stereotypem. Że zajęte, zabiegane, wyczerpane, owszem, bo małe dziecko wymaga uwagi, zaangażowania i czasu. Ale z tym wyglądem – nie zauważyłam czegoś takiego, a pracowałam w bardzo dużej firmie, gdzie kobiet wracających po macierzyńskim było sporo cały czas. Patrząc na wiele z nich, nikt by się nie domyślił, że 5 miesięcy temu urodziły dziecko.
  A tak przy okazji – w przypadku wielu moich znajomych i moim praca przy dziecku i etatowa razem wzięte okazały się najlepszym sposobem na zrzucenie nadwagi po ciąży 🙂