Pracownik biurowy spędza 100 godzin rocznie na parzeniu kawy

kawa w biurze Pracownik biurowy spędza 100 godzin rocznie na parzeniu kawyPrzeciętny Brytyjczyk spędza dziennie 24 minuty pracy na przygotowywaniu herbaty i kawy w pracy. Jak łatwo obliczyć daje nam to jedynie 12,5 dnia rocznie, spędzone przy ekspresie!

Badanie, które miało zmierzyć czas jaki pracownicy poświęcają na przygotowywanie ciepłych napojów w pracy zleciła firma T6 produkująca dystrybutory do wody. Przy okazji sprawdzono też, jakie zwyczaje związane z kawa i herbatą panują w biurach.

Z badań wynika, że pracownicy przygotowują sobie codziennie przynajmniej dwa ciepłe napoje. Dość często robią kawę lub herbatę od razu dla kolegi zza biurka, ale 1 na 7 przygotowuje napoje jedynie dla siebie, nie zważając na to, czy kolega tez by coś łyknął.  Zauważono również, że osoby przed 30 rokiem życia, zamiast przygotowywać kawę w biurze, wolą wyskoczyć do baru i kupić kawę na wynos.

24 minuty dziennie przy czajniku lub ekspresie brzmią jak ogromne marnotrawstwo czasu, ale pamiętajmy o tym, że rozmowy przy dystrybutorze mogą również być korzystne z punktu widzenia zadowolenia i produktywności pracownika.

Ile Wy wypijacie dziennie napojów w pracy? I czy macie w zwyczaju pytać kolegów o to czy im również coś przygotować?

źródło:dailymail.co.uk

Dodaj komentarz

One Response to “Pracownik biurowy spędza 100 godzin rocznie na parzeniu kawy”

  1. Grześ napisał(a):

    A może ktoś jeszcze się zastanowi jaki wymiar ma takie parzenie kawy. Po pierwsze pracownikowi nie chce się spać. Po drugie robi sobie ustawową przerwę. Po trzecie może pogadać z kolegami i koleżankami (oczywiście nie o szefie…). Po czwarte jego oczy mogą odpocząć od komputera. Więc nie dramatyzowałbym, że to aż 12 godzin.