Twój głos w wyborach za podwyżkę?

przekupstwo Twój głos w wyborach za podwyżkę?Jak zareagowalibyście, gdyby Wasz pracodawca, przy wypłacie wręczył Wam ulotkę informacyjną, przedstawiającą kandydatów do wyborów samorządowych, z adnotacją, że osoby te są jedynym słusznym wyborem, jeśli chcecie liczyć ma podwyżkę lub premię?

Tak zrobił jeden z managerów McDonalds – w USA, w Ohio. W Polsce na szczęście taka sytuacja jeszcze się nie wydarzyła, choć być może po prostu o niej nie wiemy. W skarżeniu się na pracodawców mamy bowiem znacznie krótsze doświadczenie niż amerykanie.

Jak więc wyglądała cała sytuacja? Otóż pracownicy, wraz z czekiem otrzymali ulotkę z opisem trzech kandydatów (republikanów) i informacją, że jakiekolwiek podwyżki czy premie będą mogły zostać pracownikom zaproponowane jedynie wtedy, kiedy „właściwi” kandydaci obejmą rządy w Ohio. Oczywiście pracownicy nie czekali na to by się przekonać kto wygra wybory, lecz z ulotkami pobiegli do prawników. Manager ma teraz sprawę w sądzie, a na kandydatów padł cień nieuczciwości.

Czy w waszych firmach zdarzały się agitacje za określonymi ugrupowaniami politycznymi bądź ludźmi? Czy zdarzyło Wam się, by wasz przełożony namawiał Was na glosowanie za określoną kandydaturą? Jak zareagowaliście w takiej sytuacji?

źródło:forbes.com

Dodaj komentarz

4 Responses to “Twój głos w wyborach za podwyżkę?”

 1. blondnka says:

  O czym my tu mówimy… Że niby w Polsce nie ma takich sytuacji?
  Nie mam zbyt długiego stażu pracy ale już dwukrotnie zaproponowano mi stanowisko kierownika tylko dlatego, że obecny nie należał to “słusznej” opcji politycznej. Nie ważne było to że był dobrym pracownikiem i według mnie lepiej znał się na rzeczy ode mnie, zresztą każde wybory były automatycznie związane ze zmianą dyrekcji. oczywiście ja również musiałabym popierać słuszną opcję.
  pozdrawiam

 2. ryszard says:

  Przecież to jest normalna praktyka i w naszych zakładach pracy! Kierownik, który zawdzięcza swoje stanowisko, nie swoim kwalifikacjom ale wazeliniarstwem i donoszeniem na swoich pracowników, w obawie o utratę swoich wpływów u przełożonych sam sugeruje na kogo można by głosować. Jedni ulegają sugestii, inni mają swoje zdanie i swoich kandydatów. Na szczęście tych drugich jest na razie więcej.

 3. ZIBI says:

  Państwowa Komisja Wyborcza bardzo chętnie zajmuje się takimi “przekupstwami”.

 4. ryz says:

  Gdyby PKW miała zająć się tematem to musiałaby samą siebie postawić w stan oskarżenia.