Praca marzeń – Celebrity Twitter Ghost Writer

ghost writer Praca marzeń – Celebrity Twitter Ghost WriterKim jest Celebrity Twitter Ghost Writer? To osoba, która za wynagrodzeniem podszywa się pod gwiazdę i za jej wiedza i zgodą prowadzi mikroblog lub profil na Facebook.

Internet zaowocował wieloma nowymi miejscami pracy – mamy blogerów do wynajęcia, specjalistów od użyteczności witryn  WWW, osoby zajmujące się przechytrzaniem Google (specjaliści SEO), nic więc dziwnego, że pojawiło się zapotrzebowanie na osoby, które będą relacjonować fanom co dzieje się w życiu ich gwiazd. W przypadku ghost writera, mamy jednak doczynienia nie z serwisem typu pudelek, lecz z kimś, kto zamiast niezwykle zajętej gwiazdy komunikuje się z fanami za pomocą mediów społecznościowych.

Kto korzysta z usług „niewidzialnych pisarzy”? Między innymi 50 Cent, Britney Spears, Barack Obama, Guy Kawasaki.

Chris Romero, który tworzy zamiast 50 Cent’a potwierdza, że jego klient nie umie obsługiwać Twittera i nie używa go. Informacje, które publikuje Chris nie są jednak wyssane z palca – z reguły są to zdania i cytaty z gwiazdy, które Chris zbiera z wywiadów bądź rozmów z raperem. Spora ilość z 200.000 rzeszy „followerów”, czyli osób, które śledzą wpisy na mikroblogu 50 Cent wie o tym, że to nie sam gwiazdor osobiście wystukuje informacje, ale mimo to, nie przestają czytać jego 140 znakowych wypowiedzi.

Nie tylko gwiazdy estrady wynajmują Ghost Writera- z usług niewidzialnych specjalistów social media korzystają również politycy i sportowcy. Ile można zarobić? Przede wszystkim zależy to od doświadczenia ghosta oraz tego dla jakiego celebryty pisze. Nie ma tu jednak kokosów na miarę tysięcy dolarów, praca bowiem nie zajmuje 8 godzin dziennie. Z drugiej strony, nie są to tez na pewno głodowe pensje – kilkoma kliknięciami, ghost mógłby przecież wywołać nielichy skandal, publikując nieprawdziwą informację na koncie gwiazdy.

Podobałaby Wam się taka praca?

Dodaj komentarz

2 Responses to “Praca marzeń – Celebrity Twitter Ghost Writer”

  1. Damian says:

    A ja kocham swoich ulubionych artystów, czyli ATB i DeadmAu5, właśnie za to, że sami – osobiście piszą co robią.
    Nawet nie wiecie jacy oni są pozytywnie nastawieni, czasami śmieszni noi tacy zwyczajni ^_^

    ATB & Mau5 <3

  2. Dosłownie praca marzeń, dla osoby, której światem są portale społecznościowe 🙂 Po pierwsze Pracować z Pasją! Możesz robić cokolwiek chcesz!! Tylko wybierz i rób to z pełnym zaangażowaniem i sukces będzie gwarantowany.