Poszukujący pracy bardziej otwarci na internet

siec praca Poszukujący pracy bardziej otwarci na internetW dzisiejszych czasach bycie osobą szukającą pracy, zorientowaną na internet, nie oznacza jedynie śledzenia nowych ogłoszeń na serwisach internetowych – to cały zakres nowych czynności, które jeszcze kilka lat temu nie były możliwe – serwisy społecznościowe, mikroblogi bowiem nie istniały, a firmy (które nawet teraz rzadko wykorzystują te kanały), nie korzystały z nich wcale. Z roku na rok widać jednak, jak mocno zwiększa się zaangażowanie osób szukających pracy w narzędzia, jakie daje internet.

Czy możesz powiedzieć o sobie, że jesteś z trendami na bieżąco i do szukania pracy wykorzystujesz wszystkie możliwe kanały? Czy napisałeś znajomym na Facebooku że szukasz pracy? Czy założyłeś profil w serwisie społecznościowym dla zawodowców, budujesz tam swój wizerunek i informujesz że jesteś zainteresowany zmianą? Czy śledzisz profile mikroblogów twoich wymarzonych firm sprawdzając czy nie pojawiają się na nich nowe ogłoszenia o pracę? Czy prowadzisz bloga w którym kreujesz się na eksperta?

Te czynności naprawdę mogą pomóc z szukaniu pracy. Jak wynika z badań firmy doradczej Hays przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii, 45% pracowników uważa, że śledzenie stron potencjalnych pracodawców na serwisach społecznościowych może dać lepszy obraz tego, jak będzie się pracować w danej firmie. 37% osób szukających pracy zwiększyło udział serwisów społecznościowych wykorzystywanych do szukania zatrudnienia i znajomości, 48% uważa, że czynne uczestnictwo w określonych tematycznie forach i grupach zainteresowań w serwisach społecznościowych może pomóc w znalezieniu pracy.

Czas zatem bliżej zapoznać się z możliwościami jakie daje internet. Nawet jeśli nie zdobędziesz dzięki temu pracy, to umiejętność poruszania się w Internecie będzie znaczącym plusem praktycznie w każdej kolejnej pracy, którą przyjdzie Ci wykonywać.

Dodaj komentarz

One Response to “Poszukujący pracy bardziej otwarci na internet”

  1. Arci says:

    No ja zarabiam 🙂