Ilość ofert pracy rośnie

praca ogloszenia raport Ilość ofert pracy rośnie W październiku, w stosunku do ubiegłych miesięcy, zwiększyła się ilość ofert pracy. W serwisie InfoPraca.pl opublikowano blisko 10% ofert pracy więcej, niż w sierpniu 2010 roku. Pierwszy tydzień listopada przyniósł jeszcze większe zmiany – aż o 13%.

Porównując ilość ofert pracy do zeszłego roku, widać wyraźny progres. W trzecim kwartale 2010 roku, ilość ofert w stosunku do analogicznego okresu z ubiegłego roku wzrosła o 43%. To spory skok ilości proponowanych stanowisk osobom poszukującym pracy. A w jakich sektorach ofert było najwięcej?

W ostatnim roku, najwięcej ofert w serwisie InfoPraca.pl dotyczyło takich branż jak IT, logistyka, transport i produkcja. Sporo ofert pojawia się również w sektorze finansów i ubezpieczeń – koresponduje to z danymi publikowanymi przez GUS, według którego ilość ofert pracy w tym sektorze rośnie. Niestety, spora część ofert w zakresie ubezpieczeń, to oferty pracy dla osób gotowych prowadzić własną działalność gospodarczą.

Wśród najbardziej poszukiwanych pracowników znajdują się programiści, specjaliści od marketingu internetowego, webdesignerzy oraz webdeweloperzy. Z branż poza IT, najwięcej ofert kierowanych jest do operatorów wózków widłowych, magazynierów, przedstawicieli handlowych, kierowców oraz agentów nieruchomości.

Dość duża dynamika rekrutacji dotyczy też przetwórstwa przemysłowego. Najbardziej poszukiwani są tu robotnicy wykwalifikowani, ale 15% ogłoszeń dotyczy też stanowisk kierowniczych.

Ostatni kwartał to również 13% wzrost ilości pracodawców, którzy publikują ogłoszenia w serwisie InfoPraca.pl – oznacza to, że coraz więcej pracodawców zamieszcza ogłoszenia o pracę w internecie.

A w jakich rejonach mamy najwięcej pracy? Najwięcej ofert było tradycyjnie w mazowieckim, śląskim, dolnośląskim i małopolskim. Najmniejsza ilość ogłoszeń rekrutacyjnych pochodziła z podlaskiego, opolskiego, lubuskiego i świętokrzyskiego.

Źródło: infopraca.pl

Dodaj komentarz

4 Responses to “Ilość ofert pracy rośnie”

 1. ZIBI says:

  Do 1-go maja 2011 roku będzie rosło i rosło… aż właściciele firm zrozumieją że problem nie leży w “ofertach pracy” tylko płacy jaką oferują…

 2. sss says:

  liczba ofert pracy rosnie za 2euro na godzine hanba

 3. justi says:

  @ZIBI w moim mieście nie ma żadnych ofert pracy może jakiejś oferty będą jak 1V 2011 niemcy i austriacy otworzą swój rynek pracy dla polaków

 4. hm says:

  Statystyki mówicie…
  Wystarczy przejrzeć te ogłoszenia. Zwłaszcza te ze sfery finansów i ubezpieczeń. Ta sama firma, tego samego dnia podaje to samo ogłoszenie słowo w słono. Natomiast w rubryce “poszukiwany” zmienia się nazwa – od specjalisty po stażystę. Zatem ta sama oferta skierowana do osób, które startują na “inne” stanowiska.
  Może to też jakaś metoda na pracownika.