Twój szef nie umie chwalić? Może wynajmie do tego firmę?

Pochwała z usta szefa… Kilka prostych słów, które wspaniale podnoszą morale pracownika i sprawiają, że pracownik ma naprawdę świetny dzień w pracy. Niestety, wielu pracodawców nie umie chwalić swoich pracowników – albo nie robią tego wcale, albo też, do każdej pochwały dodają „ale”, które sprawia, że zamiast słów uznania, pracownik słyszy wyrzuty. Szefom, którzy nie potrafią chwalić swoich pracowników, polecamy firmę Flatter Me – kanadyjski pomysł na biznes, polegający na zamawianiu pochwał i wyrazów uznania.

Flatter Me, to firma, której działanie jest banalnie proste – za 5$ opłaty, firma zadzwoni do wskazanej osoby i wyrazi słowa podziękowania, uznania lub po prostu dosłownie obrzuci wybraną osobę pochlebstwami. Zatem szef, który ma problem z chwaleniem pracowników, może za pomocą firmy udzielać swoim pracownikom pochwał – wystarczy tylko dostarczyć listę pracowników i krótki opis tego, czym się zajmują. Wyrażeniem słów uznania zajmie się firma i podobno zrobi to tak, by pracownik nie miał wątpliwości, że właśnie został bardzo mocno doceniony. Prosto, szybko i całkiem niedrogo prawda? Wprawdzie pochwała z ust osoby trzeciej to nie to samo co bezpośrednie pochlebstwo od szefa, ale może już lepiej usłyszeć pochwałę telefonicznie, niż nie słyszeć jej wcale? Jak uważacie?

Coraz więcej osób decyduje się na samodzielne prowadzenie działalności gospodarczej, przedkładając tą metodę zarobkowania nad etat – jak widać na przykładzie firmy Flatter Me, niekiedy nie są konieczne gigantyczne środki na rozpoczęcie biznesu, a jedynie ciekawy pomysł, który wpasowuje się w lukę na rynku – a na brak uznania ze strony szefów narzekają przecież setki pracowników – również w Polsce!

A jak jest u Was? Szefowie chwalą Was, czy raczej od tego stronią?

Tagi: