Przytyłeś w pracy? Sądź pracodawcę o odszkodowanie!

hamburgery Przytyłeś w pracy? Sądź pracodawcę o odszkodowanie! Tak zrobił manager restauracji McDonalds z Brazylii i … wygrał z pracodawcą. Za przybranie na wadze uzyskał od firmy odszkodowanie w wysokości 17,500$.

Manager restauracji w ramach swoich obowiązków miał między innymi zadania z obszaru bycia „tajemniczym klientem” – zadania te polegały na odwiedzaniu restauracji incognito i poprzez udawanie zwykłego klienta sprawdzanie, czy pracownicy restauracji wystarczająco uprzejmie obsługują klientów a jedzenie jest dobrej jakości. Jako Tajemniczy Klient, manager zjadał kupowane w restauracji posiłki (było to częścią zadania, bowiem konieczna była ocena jakości zaserwowanego przez McDonalds posiłku).

Poza tym, pracownik otrzymywał od restauracji bezpłatny lunch – oczywiście złożony z produktów firmy, czyli hamburgerów, cheeseburgerów, coli i frytek. W efekcie przytył kilkanaście kilogramów w ciągu 12 lat pracy.

Uznawszy, że konieczność zjadania wysokokalorycznych posiłków była częścią zadań wykonywanych w ramach obowiązków zawodowych, manager zaskarżył restaurację o to, że utył. Założył sprawę w sądzie i wybrał odszkodowanie.

Do dziwacznych pozwów przyzwyczaiło nas USA, ale jak się okazuje, Brazylijczycy również miewają ciekawe pomysły. Zatem – do boju! Jeśli nie przytyłeś w pracy, lecz schudłeś – również spróbuj zaskarżyć szefa – może pod pretekstem zbyt dużego stresu, lub braku przerw w pracy na posiłki!

źródło:sify.com

fot.:CELAL TEBER/SXC.hu

Dodaj komentarz

2 Responses to “Przytyłeś w pracy? Sądź pracodawcę o odszkodowanie!”

  1. Artur4130 says:

    Głupota. Chyba każdy człowiek wie że od jedzenia się tyje. Skoro przyjął taką pracę oznacza że akceptuje konsekwencje z nią związane z jej wykonywaniem. Jak dla mnie sam pomysł pozwu o coś takiego jest idiotyczny i jak ludzie tak dalej będą myśleć to nikt nie będzie pracował tylko wszyscy będą się na wzajem sądzić.

    Co do wygranej sprawy to wydaje mi się że robinhoodyzm się u sędziego odezwał i postanowił okraść bogatą firmę z USA i dać pieniądze swojemu biednemu pokrzywdzonemu przez los pracownikowi. Bo patrząc na fakt że pracował tam 12 lat mógł przytyć nie koniecznie od jedzenia. Mój ojciec też przytył w ciągu 12lat a nie dostawał tam darmowych posiłków. Czy też powinien podać do sądu swojego pracodawcę? Np. o to że miał w pracy przerwy na posiłki przez co przytył?

    Nie będę mówił czym jest dla mnie namawianie do takich praktyk.

  2. Wypadek Anglia says:

    Dlaczego warto skorzystac z naszych uslug? Jest kilka istotnych powodów: Wyzszy poziom odszkodowania wypadek drogowy w uk Z nami szybciej uzyskasz odszkodowanie Kladziemy nacisk na jakosc obslugi klienta Wypadki uk