Uśmiechnij się! Jesteś w pracy!

szczesliwy pracownik Uśmiechnij się! Jesteś w pracy!Teza dotycząca tego, że szczęśliwy pracownik jest bardziej wydajny, to truizm. Wiedzą o tym pracodawcy – przynajmniej w teorii. Niestety niezbyt często pracodawcy rzeczywiście mocno zajmują się poprawą nastrojów pracowników. A zdecydowanie warto!

Kolejne badania nad wpływem szczęścia i uśmiechu na efektywność pracy i zaangażowanie pracowników przeprowadziła firma iOpener. W ramach przebadania ponad 3000 osób z 79 krajów okazało się, że pracownik uśmiechnięty, to jednocześnie pracownik:

 • 180% bardziej energetyczny niż jego posępni koledzy
 • 155% bardziej zadowolony ze swojej pracy
 • 150% bardziej zadowolony ze swojego życia
 • 108% bardziej zaangażowany
 • 50% bardziej zmotywowany
 • 50% bardziej produktywny
 • 66% mniej chorowity

Z innych badań, przeprowadzonych przez Sonię Lyubomirski (psychologa z Uniwersytetu Kalifornijskiego) wynika, że osoby które się uśmiechają, częściej awansują i mają większe szanse na podwyżkę.

A jak sprawić by być uśmiechniętym w pracy? Wielu pracowników uważa, że „gdybym tylko więcej zarabiał, byłbym bardziej zadowolony z pracy” – tymczasem jest to mit. Po pierwsze zawsze chcemy zarabiać 20% więcej niż zarabiamy, po drugie zaś – z badań przeprowadzonych w 2007 na University of Chicago wynika, że najbardziej uśmiechnięci pracownicy to wcale nie są te osoby, które zarabiają najwięcej! Jeśli więc chcesz być nieco bardziej uśmiechnięty, proponuję jogę śmiechu, lub …czytanie o uśmiechaniu się – wtedy bezwiednie zaczynasz się uśmiechać!

źródło:forbes.com

Dodaj komentarz

5 Responses to “Uśmiechnij się! Jesteś w pracy!”

 1. regus says:

  Zarobki to ważna kwestia, ale trzeba zarabiać naprawdę sporo, żeby na podstawie tego móc budować swój dobry humor. Atmosfera w pracy to dla większości z nas dużo ważniejszy czynnik, gdyż mamy na niego szybszy wpływ. Zatem uśmiechnijmy się czasem do współpracowników, powiedzmy kawał i puśćmy oko do rzeczywistości, jakakolwiek by nie była.

  Dziś będzie fajnie 😉

 2. w Polsce? says:

  jedna osoba na 10 czy też ilu jest obecnie w pracy nie zmieni atmosfery. raczej wzbudzi niechęć. bardziej potrzebne są warsztaty na inne spojrzenie na rzeczywistość. praca nad sobą samym. ale każdy mus to dostrzec.

 3. ela says:

  Ludzie szczęśliwi w życiu osobisty zazwyczaj są życzliwi i uśmiechnięci w pracy ( pomijając ich cechy charakteru).Inna sparwa to , że obecnie nasze społeczeństwo a w szczególności ludzie młodzi wychowani na telewizji i grach komputerowych gdzie jest duzo przemocy i bezwzględności nie potrafią być szczerze uśmiechnięci. Zyczliwość takiego człowieka nie jest bezinteresowna. Od niemal przedszkola biorą udział w wyścigu szczurów. Sami rozejżyjmy się w naszym środowisku zawodowym jak bezmała niszczeni są ludzie życzliwi i uznawani za frajerów. Oczywiście są wyjątki.

 4. Przem.Ko says:

  “Uśmiechnij Się” utworek dla każdego!!!

  lowimytalenty.pl/talent/gabrysia-mycielska-i-przem_ko/LQSuQm/-hhQSrH/

  • Sabina Stodolak says:

   Panie Przemku – spam ma swoje granice. Za to, że spamuje Pan bez opamiętania w ramach jednego bloga, kasuję aktywność dodanych przez Pana linków.