Pokojówka potrzebuje czasem porządnego klapsa!

sluzaca Pokojówka potrzebuje czasem porządnego klapsa!Jeśli jesteś wysoko opłacanym konsultantem rady miejskiej, lepiej uważaj co wypisujesz na blogu – zwłaszcza jeśli wiadomym jest że to ty go prowadzisz. Niewskazane są w takich sytuacjach komentarze niepoprawne politycznie, gdyż ze swoją polityczną karierą możesz się rychło pożegnać.

Rehana Mohamed, która za pomocą Twittera poinformowała cały świat o tym, że jej zdaniem służącej należy się raz na czas dyscyplinujacy policzek w prawdzie pracy jeszcze nie straciła, ale w ciągu kilku godzin stała się londyńską persona non grata.

Niespełna 30 letnia Rehana to pochodząca ze Sri Lanki wysoko wykwalifikowana konsultantka pracująca w radzie miasta północno-londyńskiej dzielnicy Brent. Pracując w multikulturowym Londynie powinna być tolerancyjna i dbająca o poprawność polityczną. Tymczasem, bez większych oporów, Rehana powiedziała co myśli o pracownikach pracujących w ramach domowej służby – zasadniczo uważa ona, że można służbę traktować jak niewolników i w razie potrzeby, karą cielesną zmotywować ich do dalszej pracy.

Oczywiście, po wypowiedzi na Twitterze, słowa Rehany obiegły pół Europy. Sprawczyni zamieszania przeprosiła pokojówki i lokai, podkreślając, że sama swojej służby nigdy nie uderzyła. Czy to prawda? Trudno orzec – na pewno jednak przerażające jest to, że wysokie stanowiska potrafią zajmować ludzie o XIX wiecznych poglądach. Z drugiej zaś strony mamy kolejny przykład tego, że social media z pracą łączą się w dość niebezpieczny sposób.

Dodaj komentarz

4 Responses to “Pokojówka potrzebuje czasem porządnego klapsa!”

 1. Marcin says:

  Oraz dowód na to, jak kiepski i opresyjny mamy ustrój w którym jednostce nie wolno wypowiadać tego co myśli.

 2. rodney o says:

  tylko że ta jednostka udowodniła tym stwierdzeniem, że w ogóle nie myśli.

  podobny poziom prezentuje niejaki pan jacuś p., pisząc w ogłoszeniu “Proszę Nas przekonać w liście motywacyjnym, że czekamy właśnie na Twoją osobę.” i oferując “normalną pracę dla normalnych ludzi za normalne pieniądze”. polecam zebrać tych wszystkich “Was” (wg danych z serwisu “firma” zatrudnia 1 osobę, więc nie powinno być to trudne) i udać się do specjalisty.

 3. Gość says:

  @rodney – a widzialem to ogloszenie, widzialem. Az mialem ochote do nich napisac, ze ich ogloszenie osiagnelo wyzyny kretynizmu i zidiocenia