Połowa pracowników rozgląda się za nową pracą

managerowie rotacja 460x303 Połowa pracowników rozgląda się za nową pracąA 2/3 kadry kierowniczej drży ze strachu, że najlepsi odejdą. Tak oto mści się na pracodawcach myślenie, że pracownicy będą lojalni i wierni, bo mamy kryzys. W czasie najgorszego kryzysu tak może rzeczywiście było, ale teraz, pracownicy mogą sobie odbić frustrację z nawiązką.

Spora część pracowników (wg. badań Deloitte – aż połowa) zastanawia się nad zmianą pracy. I powodem nie są bynajmniej pieniądze, lecz coś zupełnie innego – niskie morale w firmie.

To niskie morale wynika najczęściej z nieznajomości potrzeb pracowników. Wprawdzie największe firmy wydają sporo na różnego rodzaju benefity dla pracowników, często jednak okazuje się, że są one nie trafione i nie odpowiadają oczekiwaniom pracowników. Przede wszystkim, jak wynika z badania Deloitte, kierownicy przeceniają znaczenie elastycznego czasu pracy, które dla pracowników okazuje się nie mieć aż tak motywującego efektu.

Młodzi pracownicy (do 30 roku życia) cenią sobie też bonusy i premie, a wszyscy pracownicy wymagają silnych managerów na kierowniczych stanowiskach.

A czego wy oczekujecie od pracodawców? Co najbardziej motywuje Was do zmiany pracy?

Dodaj komentarz

One Response to “Połowa pracowników rozgląda się za nową pracą”

  1. regus napisał(a):

    Benefity podane w artykule są bardzo często sztampowe. Siłownia czy basen to fajna sprawa, ale jak ktoś wraca po 12 godzinach w pracy to ma ochotę paść płasko na twarz a nie jeszcze latać na siłkę. Czasami mam wrażenie, że część pracodawców na to właśnie liczy – mniej ludzi pójdzie więc mniej zapłacą, ale będą mogli się pochwalić, że dają benefity.

    Dużo bardziej wolałbym dostać to 100 zł miesięcznie do ręki, niż w formie usługi, z której pewnie nie skorzystam. Wolałbym na coś, na co ja mam ochotę, a nie na to, co widzi pracodawca jako odpowiednie dla statystycznego pracownika.