Osobisty stylista dobierze Ci strój na rozmowę kwalifikacyjną

Odpowiednio dobrany strój i profesjonalny wygląd to niezwykle ważne elementy budowania wizerunku. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej mamy tylko jedną szansę na to, by zrobić dobre wrażenie, a efekty tego, jakie wrażenie stworzymy mogą zadecydować o tym, czy otrzymamy propozycję pracy – zwłaszcza wtedy, kiedy jesteśmy rekrutowani przez osobę, która nie zdaje sobie sprawę z możliwych błędów oceny. Dlatego o to, jakie wrażenie robimy, warto dbać. Niektórzy decydują się nawet, na zatrudnienie doradcy ds. wizerunku lub osobistego stylisty.

W Polsce, zawód osobistego stylisty, czyli osoby, która doradza i dobiera odpowiedni strój, fryzurę i dodatki, budując tym samym odpowiedni i pożądany wizerunek swojego klienta, nie jest jeszcze zbyt rozpowszechniony. Jeśli jednak będziemy równie szybko jak obecnie przyjmować zachodnie wzory, szybko okaże się, że bycie osobistym stylistą, jest dość intratnym pomysłem na zarobkowanie.

W pracy stylisty chodzi przede wszystkim o to, by dopasować garderobę klienta zarówno do jego sylwetki, jak i tego jaki wizerunek siebie chce zbudować oraz do stylu bycia klienta. Przy okazji, trzeba jeszcze zadbać o to, by klient w wybranej odzieży i fryzurze czuł się naturalnie i wygodnie. Wbrew pozorom nie jest to praca łatwa, wymaga wyczucia stylu, znajomości najnowszych trendów w modzie oraz odrobiny wiedzy psychologicznej oraz empatii.

A ile taka przyjemność kosztuje? W Polsce ceny mają spory rozrzut – od 150 zł za godzinne zakupy ze stylistą lub 250zł za analizę sylwetki i dobór fasonów i krojów, po 1800 zł za pełny pakiet doradztwa (wraz z przeglądem aktualnej szafy klienta).

fot.:Flavio Takemoto/SXC.hu

Tagi: