Jak dodać sobie pewności siebie przed rozmową kwalifikacyjną

pewnosc siebie Jak dodać sobie pewności siebie przed rozmową kwalifikacyjnąKażda rozmowa kwalifikacyjna jest stresującym doświadczeniem. Nawet jeśli masz już ich za sobą wiele. Część z nas, dysponuje pewnością siebie, która pozwala na zaprezentowanie się podczas spotkania rekrutacyjnego jako odpowiedniego kandydata do pracy. Część zaś, mimo posiadania właściwych kompetencji i doświadczenia, wygląda po przekroczeniu gabinetu potencjalnego szefa, jak kupka nieszczęścia. Jeśli jesteś jedną z takich osób, możesz zastosować kilka tricków, które dodadzą Ci pewności siebie, nawet jeśli jej w sobie nie czujesz.

Wyprostuj się

Wchodząc do budynku w którym będziesz mieć rozmowę kwalifikacyjną pamiętaj o tym, by się wyprostować i ściągnąć łopatki do tyłu. Postój w takiej pozycji minutę. Nasze ciało zwrotnie pozwala wpłynąć na nasze emocje i chwila w mocno wyprostowanej pozycji sprawi, że poczujesz się bardziej pewny siebie. Pamiętaj też o pilnowaniu wyprostowanej postawy, kiedy już zasiądziesz w gabinecie.

Uśmiechnij się do siebie

Uśmiech sprawia, że wydajemy się innym bardziej sympatyczni i mniej spięci. Uśmiechając się wprawiamy się też w lepszy nastrój. Nawet jeśli nerwy nie pozwalają Ci na spontaniczny uśmiech, idąc na rozmowę, staraj się uśmiechać do siebie samego – to poprawi Twój nastrój, a kiedy wejdziesz do pokoju rozmów uśmiechnięty, wydasz się rozmówcy bardziej otwarty.

Dobierz odpowiedni strój

Jeśli jesteś w trakcie poszukiwania pracy, zainwestuj w „ciuchy rekrutacyjne”, czyli komplet, w którym będziesz chodzić na rozmowy. Dobierz strój tak, aby czuć się wygodnie i jednocześnie świetnie wyglądać (na zakupy weź ze sobą zaufanego przyjaciela). Jeśli mamy dobrze dobrany ubiór, pasujący do naszej sylwetki i sprawiający, że dobrze się w nim czujemy, automatycznie jesteśmy bardziej pewni siebie.

Przygotuj się na pytanie o oczekiwania finansowe

Ustal swój próg oczekiwanych zarobków przed spotkaniem. Powtórz tą kwotę głośno kilka razy i zwizualizuj sobie, jak odpowiadasz na pytanie o to, ile chcesz zarabiać. Kiedy pytanie padnie, będziesz mógł bez zająknięcia i zbędnego tłumaczenia się zobowiązaniami finansowymi, podać oczekiwaną kwotę. Pamiętaj, że każde wahanie podczas podawania oczekiwanych zarobków to sygnał dla rozmówcy, że masz poczucie iż nie jesteś wart pieniędzy, których oczekujesz.

Dodaj komentarz