Rekruterzy też powinni dbać o własne aplikacje

Rekruterzy i pracownicy działów HR  – osoby, które powinny lepiej niż ktokolwiek inny znać zasady tworzenia CV oraz wysyłania aplikacji, również popełniają błędy! Choć zdarzają się rzadziej niż w przypadku innych zawodów, tu również zdarzają się „kwiatki”. Rekruterzy! Patrzcie co sami wysyłacie!

Pracownicy działu HR, head hunterzy, rekruterzy również sami biorą udział w procesie rekrutacji i nie raz sami znajdują się „po drugiej stronie”. Choć rozmowa rekrutacja prowadzona przez rekrutera na stanowisko rekrutera bywa nieco dziwaczna, to jednak zawsze ów rekruter – kandydat  też musi   wysłać CV  i zainteresować „tego drugiego” rekrutera swoją aplikacją.

Rekruter powinien mieć największą wiedzę o tym, jak powinno się przygotowywać prawidłowa aplikacje – w końcu wie, co jemu samemu się podoba i co podoba się jego znajomym z branży. Tymczasem część rekruterów i pracowników HR wysyła aplikacje bez Listów Motywacyjnych, bez treści maila a nawet …bez tematu! Nierzadko brakuje wszystkich trzech elementów. Zdarza się też tak, że CV specjalistów ds. rekrutacji nie zawiera dat zatrudnienia bądź umieszczone są w CV nieprawdziwe dane!

Jak myślicie, z czego wynika to, że niektórzy rekruterzy sami nie przywiązują wagi do jakości wysyłanych przez siebie aplikacji, mimo iż krytykują za to innych?