Bilet lotniczy za praktyki

linie lot Bilet lotniczy za praktykiLinie Lotnicze LOT ruszają z programem staży. Po raz pierwszy od 15 lat, Polskie Linie Lotnicze przyjmą na staż studentów. I to od razu sporą ilość, bo około 100 osób.

Bezpłatne staże to coraz bardziej popularna forma zdobywania doświadczenia zawodowego. Praktycznie każdy pracodawca szuka osoby z doświadczeniem zawodowym, a studenckie praktyki nie zawsze pozwalają je zdobyć. Rozwiązaniem są staże, które choć bezpłatne, dają pewną bazę. Oczywiście wtedy, kiedy stażysta rzeczywiście ma okazję dotknąć istoty pracy a nie tylko parzyć kawę.

LOT zapowiada, że ich stażyści nie będą parzyć kawy, lecz pracować nad realnymi problemami we współpracy z opiekunami. Ma to być przedsmak pracy w liniach lotniczych i prawdziwie wartościowe doświadczenie. Jak będzie? Czas pokaże – solidne prowadzenie stażysty bez doświadczenia zawodowego wcale nie jest przecież aż tak proste i nierzadko wymaga sporych nakładów pracy opiekuna.

Wracając jednak do LOT – stażyści nie otrzymają wprawdzie za staże wynagrodzenia, ale za to, otrzymają bilet lotniczy. LOT nie określił tylko czy będzie to bilet w obie, czy też w jedną stronę… przypomnijmy, że w październiku zeszłego roku, zapowiadano redukcję zatrudnienia w LOT o 400 osób.

Zainteresowani praktykami, powinni śledzić informacje na stronie LOT, lub przesyłać aplikacje na adres mailowy kariera (małpka) lot.pl

Dodaj komentarz

2 Responses to “Bilet lotniczy za praktyki”

  1. ala says:

    Trzeba być chorym na umyśle aby skorzystać z takiego “stażu”. Darmowa harówka za “bilet lotniczy”… który można kupić samemu za 2-3 stówki. Dla przewoźnika ten “darmowy bilet” będzie zapełnieniem niesprzedanych miejsc w samolocie.
    Chcecie pracować na lotnisku – 99zł kosztuje bilet do LONDYNU, przy odrobinie szczęścia mozna miec wyplate w granicach 1200-1500 Ł netto/miesiac i podróżować do woli za zarobione uczciwą pracą pieniądze.