Staż za 20.000$ !

W Polsce, większość staży zawodowych oferowanych przez firmy, to bezpłatne praktyki. Staże oferowane przez Urząd Pracy to też żadne kokosy, choć okolice 700 zł są lepsze niż nic. A może więc tak staż za 20.000$ ? Nie, bynajmniej nie jest to wynagrodzenie dla stażysty, ale kwota, jaką musi on zapłacić, by móc w stażu wziąć udział. Jesteś ciekawy gdzie można stażować za 20.000$?

Taką ofertę „nie do odrzucenia”, wystosowała Donatella Versace. Dość kuriozalnie obecnie wyglądająca siostra słynnego Gianni Versace, założyciela słynnej marki odzieżowej.

Staż dla Donatelli, ma trwać cały semestr, a stażysta będzie pracował w biurze w Nowym Jorku i poza możliwością wykonywania odpłatnej pracy (czyli pracowania i płacenia za to, że pracuje), stażysta otrzyma też koszulkę Versace z autografem, butelkę perfum, dwa bilety na pokaz mody Versace oraz…uścisk słynnej  projektantki. Za 20.000$ mogła Donatella choć torebkę dorzucić, nie uważacie?

Nie jest to pierwsza propozycja zmuszenia chętnych do tego by zapłacili za zdobycie doświadczenia. Podobną ofertę wystosował jakiś czas temu Vouge, gdzie staż w czasopiśmie wystawiono na aukcję – osiągnąć stawkę 13.000$ – staż w Vouge trwał jednak zaledwie tydzień a pieniądze od stażysty poszły na cel charytatywny.

Co sądzicie o płaceniu za możliwość zdobywania praktycznego doświadczenia zawodowego?

źródło:gawker.com