Seksapil równie ważny jak wykształcenie i kompetencje

sekasapeal w pracy Seksapil równie ważny jak wykształcenie i kompetencjeNie będzie to dla żadnego z czytelników miła informacja (chyba że można Cię pomylić z Adonisem).  Otóż jak dowiedli (nie po raz zresztą pierwszy), naukowcy z Londyńskiej Szkoły Ekonomii i Nauk Politycznych, seksapil jest przy robieniu kariery równie ważny jak wykształcenie czy kompetencje. Smutne prawda? Niestety – brzydcy i mało rozerotyzowani mają po prostu trudniej…

dr Catherine Hakim, odpowiedzialna za prowadzenie badań stworzyła termin „kapitał erotyczny”, który jest połączeniem cech psychicznych z fizycznymi. Składają się na niego:

 • piękno (symetria twarzy, gładka skóra)
 • atrakcyjność seksualna (ładnie zbudowane ciało)
 • atrakcyjność społeczna (czar i umiejętności społeczne)
 • żywotność (dobry humor, energia społeczna, sprawność fizyczna)
 • prezencja (makijaż, biżuteria, dobry gust w ubiorze)
 • wydolność seksualna (seksualna kompetencja i energia)

Osoby, które mogą „pochwalić się” wysokimi wskaźnikami na powyższych polach, są częściej postrzegani jako uczciwi, kompetentni, łatwiej nawiązują przyjaźń i zjednują sojuszników. Łatwiej im też znaleźć pracę, a z badań Hakim wynika, że średnio zarabiają o 15% więcej niż Ci, którym owego kapitału erotycznego brakuje.

Jakie Wy macie opinie? Czy Wasze doświadczenie mówią też o tym, że ładni mają łatwiej?

źródło bad.: kopalniawiedzy.pl

Dodaj komentarz

3 komentarze to “Seksapil równie ważny jak wykształcenie i kompetencje”

 1. Slay napisał(a):

  pfffff artykuł dla kobiet i na pewno nie z kierunków inżynieryjnych 🙂 Czyli praca ma wyssać wszystko z człowieka? A po pracy co? ….Widocznie fałszywi i nie wnoszący nic potrafią się uśmiechać i żarciki w pracy opowiadać a Ci zdolni z niej wylatują bo nie pozwalają im się skupić w MIEJSCU pracy na tak mało znacznym fakcie jak właśnie samej PRACY. Skąd wy to Państwo takie artykuły bierzecie ???

 2. alek napisał(a):

  Czy w hierarchii kościelnej obowiązują te zasady ?

 3. Sabina Stodolak napisał(a):

  @Slay – źródło badań podane jest w linku na końcu artykułu. Serwis przeznaczony jest nie tylko dla inżynierów. dla kobiet również 🙂
  @alek – nie mam zielonego pojęcia