Praktyki zagraniczne z AIESEC

praktyki na wakacje Praktyki zagraniczne z AIESECJeszcze przez kilka dni, w wielu regionalnych oddziałach AIESEC – międzynarodowej organizacji studenckiej – trwać będzie rekrutacja na wakacyjne praktyki zagraniczne. Może warto zastanowić się nad wyborem takiej opcji na spędzenie wakacji?

Praktyki organizowane przez AIESEC to nie tylko zdobywanie doświadczenia zawodowego, ale również szansa na to by poznać obce kraje, inne kultury i nawiązać kontakty z ludźmi z całego świata – które mogą być kluczowe w przyszłości. Poza tym, to również możliwość trenowania w praktyce znajomości języka obcego i jego podszkolenie.

AIESEC organizuje praktyki wakacyjne praktycznie na całym świecie. Z organizacją można wyjechać do Chin, Wenezueli, krajów Europy. AIESEC proponuje cztery rodzaje praktyk:

  • managerskie – kierowane do studentów kierunków ekonomicznych, PR, marketingu, socjologii, zarządzania. W ramach tych praktyk, można szkolić się zarówno w niedużych firmach jak i wielkich korporacjach.
  • techniczne – kierowane do informatyków, inżynierów, studentów kierunków ścisłych. Pozwalają na zdobycie niezbędnego doświadczenia technicznego, choć wymagają również już posiadania przynajmniej krótkiego doświadczenia
  • edukacyjne– skupiają się na nauczani języka angielskiego w rejonach ubogich. Uczestnicy pracują w fundacjach,instytucjach pozarządowych, szkołach. Wymagana jest tu dobra znajomość angielskiego (przynajmniej na poziomie CAE)
  • wolontariaty – jak sama nazwa wskazuje są to trwające nieco dłużej programy w ramach których student pracuje na rzecz organizacji pożytku publicznego lub fundacji.

W tym roku, o wyjazd w ramach wolontariatu mogą starać się studenci z miast w których AIESEC nie ma filii – Gorzów Wielkopolski, Opole, Zielona Góra. Aplikację trzeba wysłać online do dziś. Do 11 maja trwa rekrutacja na praktyki w wielu miastach Polski – Lublinie, Wrocławiu, (w niektórych miastach – np. Rzeszów, Kraków- do 14 maja). Jeśli jesteś zainteresowany sprawdź swój oddział AIESEC. Rekrutacja na wyjazdy jest cztero-etapowa, a pierwszym etapem jest właśnie wysłanie zgłoszenia w terminie.

Co sądzicie o takim pomyśle na wakacje?

Dodaj komentarz