Zostać Idolem w McDonalds?

Pracodawcy mają różnorodne pomysły na zintegrowanie oraz motywowanie pracowników. Poza premiami, pracownicy otrzymują karty na siłownie, bilety do kina, opiekę medyczną, vouchery na żywność, opcję wyjazdów integracyjnych i wiele innych dodatków. Wszystko w sumie w standardzie. Niektóre duże korporacje miewają jednak wyjątkowe pomysły.

Część z Was na pewno widziało słynne video jednej z sieci marketów, na którym zachwyceni pracą pracownicy wyśpiewywali hymn ku czci swojego pracodawcy. Okazuje się, że praca ze śpiewem łączy się nie po raz pierwszy – czy wiedzieliście, że McDonald organizuje dla swoich pracowników konkurs „śpiewający”? Coś a’la Idol w McDonalds.

Do konkursu śpiewaczego zaproszeni są pracownicy wszystkich restauracji Mc Donalds – to około 1,7 milionów pracowników. W finale, który odbył się kilka dni temu, wzięło udział 12 pracowników z 11 krajów. Konkurs odbywał się już po raz trzeci.

Dla najlepszego śpiewaka w sieci restauracji przewidziano ciekawe nagrody – pierwsze miejsce to 25 tys.$ oraz zdjęcie z Eltonem Johnem. Drugie – 10.000$, trzecie 5.000$ a każdy finalista otrzymuje dodatkowo po tysiaku. Poza tym, restauracja, która ma szczęście posiadać taki talent w swoim personelu, otrzymuje dodatkowo 500$.

I jak Wam się podoba taki sposób motywowania pracowników i budowania ducha korporacji?