Primus Inter Pares – jeszcze tydzień na zgłoszenia

studenci konkurs Primus Inter Pares – jeszcze tydzień na zgłoszeniaStudenci mają jeszcze tydzień czasu na to, by stanąć w szranki o tytuł Primus Inter Pares, czyli Konkursu na Najlepszego Studenta RP, który w tym roku odbędzie się już po raz  41. Konkurs premiuje najlepszych oraz najbardziej aktywnych społecznie studentów. Zdobycie tytułu oznacza bycie najlepszych Polskim studentem!

Dodatkowo, wraz z konkursem Primus Inter Pares, odbywa się edycja „Ekspert”, w której nagrody zostaną przyznane w 13 kategoriach – lekarz, prawnik, artysta, sportowiec, ekonomista, inżynier, dziennikarz, informatyk, ekolog, pedagog, historyk, lingwista i public relations. Zdobycie tytułu Primus Inter Pares, to poza licznymi nagrodami, również ogromny prestiż i cenny punkt w Twoim CV, na który większość pracodawców zwróci uwagę.

Do konkursu może zgłosić się student każdej uczelni w Polsce. Warunkiem, jest uzyskanie średniej ocen na poziomie 4,53 z dwóch ostatnich semestrów. Oraz oczywiście udokumentowana działalność społeczna. Zgłosić studenta mogą władze uczelni, samorząd, organizacje studenckie, a także sam student bezpośrednio.  Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w przyszły piątek, a formularz dostępny jest na stronie konkursu – primus-inter-pares.pl

Konkurs składa się z trzech etapów – uczelnianego, regionalnego oraz ogólnopolskiego. Laureatów konkursów regionalnych poznamy na przełomie maja i czerwca. Ogólnopolskich – w listopadzie.

Dodaj komentarz

2 Responses to “Primus Inter Pares – jeszcze tydzień na zgłoszenia”

  1. zenobiusz says:

    Idiotyczny konkurs. Osoby udzielające się społecznie nie robią tego dla nagród, a te które robią dla nagród… nie powinny udzielać się społecznie.

  2. Arl says:

    Młodzi, dobrze zapowiadający się studenci mają okazję zaprezentować się w ten sposób młodzieżówkom partyjnym jako przyszli “działacze społeczni”. Taka, bardziej rozbudowana forma autopromocji dla studentów, a dla bardziej doświadczonych polityków – kolejny sposób na jak rekrutację “jak najlepszych młodzików” do partii.