Odgórnie ograniczany dostęp do szkoleń dotowanych

spawanie Odgórnie ograniczany dostęp do szkoleń dotowanychSzkolenia dotowane z Unii już od kilku lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Dzięki nim, pracodawca może za bardzo małe pieniądze podnieść kwalifikacje formalne (np wysłać pracowników na kurs spawania) bądź miękkie (np. trening komunikacji)  swoich pracowników. Korzystają ze szkoleń tez pracownicy, samodzielnie zgłaszający się na dofinansowywane szkolenia. Niestety, nie każdy z nich skorzysta, bowiem Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wprowadziło ograniczenie ilości osób, które na szkolenie może wysłać jedna firma.

W otwartych szkoleniach dotowanych z Unii, z jednego przedsiębiorstwa można wysłać co najwyżej 20% zespołu. Nawet jeśli to pracownik sam udaje się do firmy szkoleniowej i zgłasza na szkolenie samodzielnie, jeśli okaże się, że z firmy na dane szkolenie zapisało się już kilka osób, może dostać odpowiedź odmowną. (Firmy szkoleniowe wiedzą ile osób od danego pracodawcy uczestniczy w szkoleniu, gdyż pracownik musi przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu).

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego uważa, że taka procedura pozwoli skorzystać ze szkoleń większej ilości przedsiębiorstw. Z jednej strony jest to sensowne, z drugiej jednak, jeśli pracownik wyraża inicjatywę do podnoszenia kwalifikacji, taka procedura może być niepotrzebnym utrudnieniem.

Z Unii na finansowanie szkoleń, z których mogą skorzystać pracownicy, którzy zdecydują się na szkolenie z własnej inicjatywy, przeznaczono 902 mln Euro.

Dodaj komentarz

One Response to “Odgórnie ograniczany dostęp do szkoleń dotowanych”

  1. maciej napisał(a):

    Po raz drugi w tym roku Grupie training&consulting zaufało LYRECO europejski lider w branży dostaw materiałów biurowych B2B. Grupa training&consulting wygrała konkurs dotyczący realizacji szkoleń z zakresu negocjacji dla Lyreco. Do końca tego roku zespół Grupy t&c przeszkoli ok. 200 pracowników Lyreco. Uczestnikami szkoleń są przedstawiciele handlowi, menedżerowie, account managerowie i regionalni menedżerowie sprzedaży.
    Szkolenia z umiejętności negocjacyjnych dla przedstawicieli sił sprzedaży Lyreco są bardzo mocno osadzone w procesie obsługi klienta, sprzedaży i doradztwa. Program koncentruje się w związku z tym na umiejętności równoczesnego wypracowywania zysku i dobrych relacji klientem. Sytuacje w której negocjator musi umiejętnie poruszać się w tych dwóch obszarach wymagają najwięcej wiedzy, umiejętności i talentu zarówno w obszarze negocjacji jak i umiejętności interpersonalnych.
    W trakcie szkoleń dla LYRECO trenerzy Grupy t&c korzystają z narzędzi szkoleniowych wykorzystywanych w rocznej Szkole Negocjacji opartej na praktyce biznesowej prowadzonej przez Grupę training&consulting.