Zaległy urlop aż do sierpnia?

Do końca marca, każdy pracownik, który ma zaległy urlop z 2009 roku, musi go wykorzystać. Jeśli nie będzie chciał, pracodawca może go wysłać na urlop przymusowo – pracodawcy bowiem, grozi kara grzywny lub mandat, jeśli pracownik swojego urlopu nie wykorzysta. Kto jednak pragnie urlopować się w marcu? Zwłaszcza takim jak tegoroczny? Być może, od przyszłego roku, na wykorzystanie zaległego urlopu będziemy mieć nieco więcej czasu.

PIP przymierza się do przedstawienia Ministerstwu propozycji zmiany Kodeksu Pracy w zakresie pracowniczego urlopu. Jeśli projekt by się przyjął, zaległe urlopy moglibyśmy wykorzystywać nie do końca marca, lecz do końca sierpnia. Mielibyśmy więc do dyspozycji ciepłe miesiące wakacyjne, a nie pluchę, roztopy lub mróz miesięcy zimowych i wczesno wiosennych.

Oczywiście, pomysł PIP to zaledwie propozycja – nie wiadomo czy zostanie przyjęta przez Ministerstwo. A jeśli nawet, to nie możemy zmiany w zakresie rozliczania urlopów spodziewać się wcześniej niż od przyszłego roku. Na taką zmianę warto jednak czekać – nie uważacie?