Brak adresu w CV

Coraz częściej zdarza się, że pracownicy nie umieszczają w CV własnego adresu zamieszkania. Może to wynikać z różnych przyczyn – braku meldunku w mieście w którym szukamy pracy, obawy przed dyskryminacją, jeśli jesteśmy z mniejszego miasta lub nawet ze zwykłego niedbalstwa. Jeśli nie chcemy umieszczać w CV dokładnego adresu, musimy wyjaśnić kwestię tego, czy jesteśmy gotowi pracować w mieście, do którego składamy aplikację.

Osoba rekrutująca na określone stanowisko, otrzymując CV bez jakichkolwiek danych dotyczących tego, gdzie obecnie mieszkamy ma do wyboru następujące działania:

Każda osoba, która ma za sobą przynajmniej kilkanaście rekrutacji wie, że zdarzają się osoby, wysyłające CV „jak leci” bez zwracania uwagi na to, gdzie dana praca jest – zakładanie więc, że kandydat mieszka w danym mieście jest często nieefektywne (bo okazuje się, że kandydat nie zauważył, że od pracy dzieli go 200 km). Najczęstszym działaniem będzie więc dopytanie lub …niestety odrzucenie kandydatury. (Przy tak dużym bezrobociu oraz stanowisku mniej specjalistycznym, można sobie na to pozwolić, bowiem sporo kandydatów i tak zostaje). Niektórzy dopytują i chwała im za to, ale … aby uniknąć ryzyka bezsensownego odrzucenia aplikacji warto informację o tym, że jesteśmy przygotowani na pracę we Wrocławiu, Warszawie czy Andrychowie – po prostu umieścić w aplikacji.

Nie musimy umieszczać dokładnego adresu w CV, ale pamiętajmy wtedy o tym, by umieścić w aplikacji informację o tym w jakim mieście mieszkamy lub o tym, że na pracę w miejscu siedziby firmy jesteśmy otwarci. Taki dopisek zajmie nam minutę, a może spowodować, że nasze CV nie wyląduje w koszu.