30 tys. dla odchodzącego kolejarza

kolejarze 30 tys. dla odchodzącego kolejarza

Nawet 30 tys. złotych (zachęta od firmy + odprawa) może dostać kolejarz, który dobrowolnie zdecyduje się odejść ze spółki Przewozy Regionalne. To wprawdzie nie aż tak dużo, jak kilka miesięcy temu płacił  ArcelorMittal, ale i tak sporo.

Przewozy Regionalne planują zwolnienie około 700 pracowników. Do końca marca, wnioski o zwolnienie mogą składać wszyscy zainteresowani odejściem z pracy pracownicy, którzy chcieliby skorzystać z dodatkowego wynagrodzenia za zwolnienie. Nie każdy jednak pracownik będzie mógł taki dodatek otrzymać. Decyzję – jak podaje Głos Wielkopolski – podejmą dyrektorzy po analizie zarówno roli pracownika w firmie, jak i jego sytuacji życiowej.

Głównie odejść mają pracownicy najniżej kwalifikowani, związani z obsługą taboru. Niektórym może zostać zaproponowane przekwalifikowanie się- jak się bowiem okazuje, niektórych specjalizacji jest za dużo innych zaś zbyt mało. Spółka Przewozy Regionalne jednocześnie poszukuje nowych pracowników – głównie na stanowiska takie jak maszynista i konduktor.

Praca na stanowisku maszynisty to całkiem intratna (choć nie łatwa) posada. Na jednym z ogłoszeń o pracę, które znalazłam na to stanowisko, widnieje kwota 5000 brutto. Według informacji na stronie PKP z 2008 roku, przeciętne wynagrodzenie maszynisty PKP wynosić ma 3800 zł brutto. W porównaniu do rzeczywistych średnich pensji w Polsce, to całkiem atrakcyjne uposażenie.

Dodaj komentarz

One Response to “30 tys. dla odchodzącego kolejarza”

  1. wzory-cv.org says:

    kolejarozm to fajnie, dostana 30 tysiecy odprawki, niestety nie wszyscy tak maja, ba, wiele ludzi nawet nie ma roboty, chociaz moj ziomek ostanio dostal sie wlasnie na kolej wypelnil wzory cv a dokladnie CV o numerze 3 ze stroneczki http://www.wzory-cv.org no i sie dostal, wiec dla chcacego nic trudnego