Wygląd na rekrutacji – o co zadbać najmocniej?

paznokcie w pracy Wygląd na rekrutacji – o co zadbać najmocniej? O tym, że trzeba się odpowiednio na rozmowę kwalifikacyjną przygotować mam nadzieję, że wiemy już wszyscy. Dotyczy to nie tylko naszej wiedzy na temat firmy, czy opanowania stresu, ale również naszego wyglądu na spotkaniu. A co najbardziej zniechęca rekruterów?

Poszukując odpowiedzi na to pytanie, trafiłam na dane przytaczane na blogu hrmaznaczenie.pl. Autor przytacza wyniki badań opublikowane w USA Today. Oczywiście, wyniki dotyczą amerykańskich rekruterów – chyba jednak jesteśmy nieco podobni w tym, co nam nie odpowiada, wyniki można więc na nasz grunt przenieść.

Co zatem nie odpowiada (amerykańskim) rekruterom w wyglądzie kandydatów do pracy?

Na pierwszym miejscu (59%) znalazły się zaniedbane paznokcie. Pamiętaj więc o dobrym wyczyszczeniu paznokci, redukcji 6 cm tipsów przynajmniej o 2/3 i ukryciu faktu obgryzania paznokci – niestety po obgryzionych paznokciach od razu widać jak radzimy sobie ze stresem.

Co jeszcze może zniechęcić do nas rekrutera?

  • niechlujne ubranie (27%)
  • brzydka, zaniedbana skóra (19%)
  • nieogolenie się (15%)
  • brzydki zapach ciała (13%)

Niby oczywiste prawda? Jeśli jednak taki ranking był w ogóle możliwy, założyć trzeba, że rekruterom, którzy brali udział w badaniu musiał zdarzyć się ten nieładnie pachnący lub niechlujnie ubrany kandydat.

Dodaj komentarz