Skafander do drzemki w pracy

skafander Skafander do drzemki w pracyO tym, jak ważna i efektywna może być drzemka w pracy już pisałam. Niestety nie we wszystkich biurach jest przestrzeń na to, aby można się było spokojnie zdrzemnąć, a boksy do spania to raczej marzenie z przyszłości. Drzemka na klawiaturze raczej zaś nie poprawi nam efektywności w pracy i nie sprawi, że będziemy mogli wypocząć. Chyba, że mielibyśmy Hermita – eksperymentalne urządzenie z RFID umożliwiające drzemkę w praktycznie każdym miejscu.

Skafander snu – tak bowiem okrzyknięto gadżet, to coś w rodzaju pojemnika (osłony), po którą można się schować aby się zdrzemnąć. Osłona zagwarantuje odrobinę prywatności i zmniejszy dostęp światła a do tego wyposażona jest w światełka boczne informujące osoby przechodzące obok urządzenia, że właśnie śpimy i nie wolno nam przeszkadzać.

Hermit jest dość nowoczesny, działa bowiem automatycznie w oparciu o RFID. Na przedramionach użytkownik ma umieszczone specjalne opaski wyposażone w tagi RFID. Kiedy skrzyżujemy nadgarstki i oprzemy o ręce głowę, tak aby było nam wygodnie, czujnik RFID odbierze sygnał, pokrywa Hermita się nad nami zasunie a lampki z boku urządzenia zapalą się na czerwono (znak, że śpimy i nie wolno nam przeszkadzać). Urządzenie to prototyp stworzony przez Kerry Jia Yi Lin, z Australii. Nie wydaje się, aby skafander snu był na tyle innowacyjny by wejść do seryjnej produkcji, ale pośmiać się z pomysłu można. Zamiast drzemki.

źródło:engadget.com

Dodaj komentarz

One Response to “Skafander do drzemki w pracy”

  1. Rynek Pracy says:

    Zawsze jak miałem kryzys w pracy, zastanawiałem się nad czymś takim. Ewentualnie świetną sprawą mogłyby być takie kapsuły do spania na godziny. Idę sobie wtedy pospać na godzinkę, wracam do pracy pełen energii i robię wszystko 100 razy lepiej. Według mnie to ma przyszłość, ale trzeba to jeszcze dopracować, ale zawsze trzeba jakoś zacząć.