Pracownicy do domów! Czas się rozmnażać!

korea rozmnazanie Pracownicy do domów! Czas się rozmnażać!Ponad rok temu pisałam o tym, że w Japonii, kraju, w którym pracuje się niemalże od rana do wieczora, zaniepokojone niskim przyrostem naturalnym władze zaczęły zachęcać pracodawców do tego, by pozwalali swoim pracownikom na wcześniejsze wychodzenie do domu (w celach prokreacji). Teraz, podobną metodę zaczęto stosować w Korei Południowej.

Przyrost naturalny w Korei drastycznie spada. Rząd postanowił więc działać. Raz w miesiącu we wszystkich biurach mają być wcześniej gaszone światła, a pracownicy wypędzani do domów (w wiadomym celu). Jednocześnie rząd zachęca firmy do tego, by organizowały imprezy pracownicze, dzięki którym więcej ludzi mogłoby wejść między sobą w nieformalne relacje, zapoznać się i (docelowo) rozmnożyć. Dla szczęśliwych posiadaczy więcej niż jednego dziecka mają być ustanowione specjalne nagrody.

Akcja „gaszenia światła” ma być powtarzana raz w miesiącu. Tak swoją drogą ciekawe, czy przeprowadzono badania w które dni w miesiącu koreańskie kobiety są statystycznie najbardziej płodne. Niestety nie wiemy, czy samotni pracownicy również mają prawo wyjść wcześniej do domu, czy też muszą na przykład złożyć oświadczenie, iż mimo braku małżonki i tak zamierzają podjąć działania prokreacyjne…

Ciekawe kiedy w Polsce powstanie pierwszy program pozwalającego wziąć wolne w celu uprawiania seksu (oczywiście bez zabezpieczenia).

źródło:polskieradio.pl

Dodaj komentarz

2 Responses to “Pracownicy do domów! Czas się rozmnażać!”

  1. ONA says:

    :))) Skoro już zgaśnie światło to chyba nie trzeba wychodzić do domu ;)))

  2. ProgWeb says:

    “Ciekawe kiedy w Polsce powstanie pierwszy program pozwalającego wziąć wolne w celu uprawiania seksu (oczywiście bez zabezpieczenia).” Zaraz po tym jak nasze koszty pracy, wydajność i place będą na takim poziomie, że wszystkim to się będzie opłacać 🙂