Osobliwe zawody – ogrzewacz łóżek

ogrzewacz lozka Osobliwe zawody – ogrzewacz łóżekBranża turystyczna jest prawdopodobnie branżą z najbardziej dziwacznymi zawodami na świecie. Nie dość, że najlepsza praca na świecie, jest związana właśnie z turystyką, to pracujący w jej ramach pracownicy nierzadko mają naprawdę dziwaczne obowiązki zawodowe – jak na przykład polerowanie kaczek czy granie roli syreny. Ostatnio stworzono nowe, ciekawe etaty. W 3 brytyjskich hotelach pojawiła się usługa ogrzewania łóżka, przez żywe osoby.

Sieć Holiday Inn wprowadziła stanowisko na próbę – jeśli usługa ogrzewania łóżka przed snem będzie cieszyła się powodzeniem powstaną nowe etaty. Zatrudniony na stanowisku „ogrzewacza łóżka” pracownik, ma za zadanie, ubrany w odpowiedni jednorazowy strój nocny, doprowadzić do podniesienia temperatury łóżka w hotelu do poziomu 20°C.  W tym celu, pracownik wyposażony w termometr, kładzie się do łóżka gościa i je własnym ciałem ogrzewa, czyli pełni funkcję czegoś w rodzaju wielkiego, żywego termoforu. Przed położeniem się gościa hotelowego, pracownik opuszcza jego pokój.

Dlaczego nie wykorzystano właśnie termoforów zamiast żywych osób?  Florence Davis, która jest rzecznikiem prasowym sieci Holiday Inn nie chce ujawnić odpowiedzi na to pytanie, choć przyznaje, że zaproponowana przez hotel metoda, jest dość dziwaczna. Holiday Inn pozyskało jednak do współpracy Edynburskie Centrum Snu, którego specjalista – Chris Idzikowski potwierdza, że ogrzanie pościeli przed snem pomaga zasnąć i uprzyjemnia ten proces.

Wydaje się jednak, że etat ogrzewacza łóżka to praca sezonowa – ciekawe co ogrzewacze łóżek będą robić latem…

źródło:msnbc.com

Dodaj komentarz

One Response to “Osobliwe zawody – ogrzewacz łóżek”

  1. ProgWeb says:

    Ja tam zawsze lubię spać w chłodnej pościeli, a za podgrzewacza robi mi pies, który wskakuje do łózka. Jak i kiedy w nocy on to robi, to nie wiem, ale zawsze gdy rano się budzę, skubaniec już mi śpi w nogach.. o_O