Ogłoszenia rekrutacyjne w Internecie –korzysta z nich 50% pracodawców

rekrutacja przez internet Ogłoszenia rekrutacyjne w Internecie –korzysta z nich 50% pracodawcówJakie metody rekrutacji pracowników należą do najbardziej popularnych wśród polskich pracodawców? Dwie najważniejsze to rekrutacja z polecenia oraz internetowe giełdy pracy. Z tych drugich korzysta już 50% pracodawców. Co to oznacza? Po pierwsze widać, że warto śledzić zmiany na rynku pracy w ramach Internetu – dzięki tej metodzie najłatwiej bowiem i najszybciej można znaleźć ogłoszenie, po drugie zaś widać też, że szukając pracy, nie można ograniczać się jedynie do ogłoszeń w Internecie – w końcu skoro przez Internet rekrutuje 50%, to druga połowa korzysta z innych kanałów.

Niestety, tym drugim kanałem jest najczęściej rekrutacja z polecenia, a więc i tak szanse na dowiedzenie się o pracy i stanowisku mamy tylko wtedy jeśli nasz znajomy o nim wie, jeśli wie też, że my szukamy pracy i jeśli ceni nas na tyle, by nam o tej ofercie pracy powiedzieć i wziąć odpowiedzialność za polecenia nas do firmy.

A jak długo rekrutuje się pracownika?

Z badań „Nawigator HR” wynika, że czas rekrutacji pracownika w dużej firmie wynosi około 62 dni. Firmy korzystają tu nie tylko z umieszczania ogłoszeń w Internecie czy poleceń, ale również wyszukiwania specjalistów w serwisach społecznościowych dla profesjonalistów.

Szacuje się, że internetowe giełdy pracy będą coraz bardziej zyskiwać na popularności, głównie dlatego, że są wygodne zarówno dla pracodawców jak i potencjalnych pracowników (dostęp 24 godz. na dobę, automatyzacja procesu umieszczania ogłoszeń i odpowiadania na nie, dla pracodawców liczą się tez niższe koszty ogłoszeń). Pracodawcy widzą też, że coraz więcej kandydatów do pracy skłania sie ku poszukiwaniu ogłoszeń o prace jedynie w Internecie, jeśli więc chcą do kandydatów dotrzeć, muszą być w Internecie obecni.

Dodaj komentarz

2 Responses to “Ogłoszenia rekrutacyjne w Internecie –korzysta z nich 50% pracodawców”

  1. Andrzej2d says:

    Chwała sile internetu!!!! Przyznaje-od niedawna korzystam z portalu infopraca ale na blogu dowiedziałem się baaaardzo dużo ciekawych rzeczy i każdego dnia dokształcam się czytając artykuły. Pani Sabina stara się codziennie opublikować ciekawą informację i to się udaję- ja dzięki temu mam codzienną “prasówkę” a przede wszystkim NOWE spojrzenie na rynek pracy. No cóż-całe życie uczymy się

  2. Internet się rozrasta, a stron przybywa, pojawiają się nowe rodzaje ogłoszeń jak na przykład ogłoszenia z możliwością reklamy w postaci filmiku. Jedyny taki portal to drobne.tv warto zapoznać się z nim bo to z pewnością przyszłość internetu