Szukanie pracy – aktywne i bierne

Czym jest aktywne szukanie pracy, a czym bierne? Większość kandydatów do pracy niestety myli bierne poszukiwanie pracy z aktywnym, zakładając, że skoro podejmują działanie wysłania CV w odpowiedzi na ogłoszenie zamieszczone w Internecie, które sami sobie zresztą wyszukali, to stosują aktywne poszukiwanie pracy. W rzeczywistości jednak, jest to bierne szukanie.

Bierne szukanie to nie tylko siedzenie z założonymi rękami i czekanie na pracodawcę, który w jakiś magiczny sposób dowie się o tym, że czekamy na nowe propozycje. To również ograniczenie swojego arsenału środków do jednego – odpowiadania na ogłoszenia w prasie i Internecie. A co jeszcze możesz zrobić aby aktywnie szukać pracy?

Metod jest sporo – mniej lub bardziej skutecznych. Niektóre bardzo rzadko przynoszą efekty, ale jeśli i tak jesteś bez pracy, to czy nie warto wykorzystać każdej szansy? Choćby tej jednej na milion?

Metody standardowe:

Metody kreatywne:
Niektórzy kandydaci do pracy wykazują się ogromną kreatywnością w aktywnym szukaniu pracy. Przypomnijmy kilka metod – na pewno nie wyczerpano jeszcze wszystkich możliwości: