Bio Biznes School – szkolenia dla młodych naukowców

laboratorium Bio Biznes School – szkolenia dla młodych naukowcówW Polsce trudno jest zostać pracownikiem naukowym. Trzeba przygotować się na lata wyrzeczeń finansowych, bowiem uposażenie asystenta jest (używając eufemizmów) niezbyt wygórowane. Wielu zdolnych naukowców, którzy na zachodzie mieliby przed sobą świetlaną przyszłość rezygnuje z kariery naukowej, właśnie ze względu na niskie pensje oraz brak wiedzy na temat tego, jak komercjalizować produkty badań naukowych. Seria szkoleń Bio Biznes School, do której ruszyła właśnie rekrutacja, może pomóc młodym pracownikom naukowym zdobyć wiedzę potrzebną do połączenia nauki i biznesu.

Bio Biznes School to seria szkoleń kierowanych do studentów, doktorantów i naukowców z sektora Life Science. W ramach 7 dni warsztatów i wykładów, naukowcy będą rozwijać swoją wiedzę i umiejętności w zakresie komercjalizacji produktów badań naukowych, prowadzenia biznesu, negocjacji, prawa własności intelektualnej. Warsztaty mają być prowadzone przez specjalistów z Polski i zagranicy.

To, co w przypadku tego typu szkoleń, przy takiej grupie docelowej, jest szalenie ważne, to bezpłatny charakter warsztatów. Bio Biznes School jest bowiem dotowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w ramach programu „Kreator Innowacyjności”. Zgłosić może się każdy zainteresowany za pomocą formularza na stronie internetowej.

Szkolenie odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologiczny w Gdyni. Szkolenie rozpoczyna się 31 stycznia 2010 roku i potrwa do 6 lutego. Ilość miejsc ograniczona, więc warto wypełnić formularz już dziś.

Dodaj komentarz

One Response to “Bio Biznes School – szkolenia dla młodych naukowców”

  1. Oskar says:

    Niestety, bardzo często to także problem motywacji przyszłych pracowników naukowych. Bardzo powszechne jest przekonanie, wśród osób na studiach doktoranckich, że muszą się męczyć, żeby zdobyć poziom studiów trzeciego stopnia. Niestety, wiele takich osób w trakcie takich studiów rezygnuje. Powód jest bardzo prosty, zaczynając studia doktoranckie nie mają “wizji końca”. Co niestety, w ostateczności często owocuje zaprzepaszczeniem szansy na skończenie takich studiów, a później dopasowanie się do sytuacji i odnalezienie na rynku pracy. Osobiście sam miałem z tym problem. Byłem na szkoleniu Covey`a i dzięki temu udało mi się jakoś przełamać w sobie te cechę.
    Także mam nadzieję, że to szkolenie coś da i wypracuje konkretne nawyki w młodych pracownikach naukowych. Ja zdobyłem na swoim szkoleniu 7 podstawowych nawyków i bardzo mi pomogły, jako osobie, która musiała stawić czoła pracy w trudnych relacjach interpersonalnych. Można zatem powiedzieć, że sama idea tego szkolenia jest całkiem słuszna.