Zarządzanie czasem przy wysyłaniu CV

zarzadzanie czasem Zarządzanie czasem przy wysyłaniu CVWysyłanie CV i odpowiadanie na ogłoszenia rekrutacyjne jest procesem długotrwałym i męczącym. Zwłaszcza, jeśli podejdziemy do tematu nieprzygotowani – wtedy zamiast dwóch godzin, na wysyłanie CV zmarnujemy pół dnia, a i tak w nasze zarządzanie odpowiedziami na oferty, wkradnie się chaos.

Jakiś czas temu, pisałam o tym, jak podzielić sobie tydzień pracy związany z poszukiwaniem pracy, aby codziennie nie przeglądać ogłoszeń i nie marnować czasu. O czym warto jeszcze pamiętać?

  • zawsze zapisuj List Motywacyjny w osobnym folderze opatrzonym nazwą firmy – w ten sposób nie pomylisz się i nie wyślesz LM z nagłówkiem firmy A, do firmy B
  • umieść w folderze z kompletem aplikacji które wysyłasz na dane stanowisko, link do oferty – dzięki temu, w razie odpowiedzi od firmy będziesz mógł szybko znaleźć ogłoszenie które umieszczono i przypomnieć sobie, jakie oczekiwania zawarte były w ogłoszeniu (przy pięciu CV w tygodniu można o tym pamiętać, przy 20- zapomina się w której firmie czego oczekiwano – a nazwa stanowiska nie zawsze wszystko dookreśla).
  • wyznacz sobie przedział czasu na napisanie jednej aplikacji – możesz tu zastosować technikę pomidora.
  • najpierw napisz wszystkie LM i CV (pozmieniaj treść Listów Motywacyjnych jeśli potrzeba, sprawdź nagłówki -abyś nie wysłał aplikacji do nie tej firmy, dostosuj CV). Dopiero kiedy masz gotowe CV i listy wyślij wszystkie hurtem – w ten sposób nie tracisz czasu na każdorazowe otwieranie konta pocztowego czy kopiowanie treści maila.
  • możesz nawet otworzyć na raz kilka okienek z nową wiadomością i sprawnie stworzyć kilkanaście maili w kilka minut

Wypracowanie szybkiej techniki odpowiadania na ogłoszenia pozwoli Ci spędzić na szukaniu pracy zaledwie 2-3 godziny dziennie. Pozostały czas możesz przeznaczyć na rozwój (i przyjemności).

Dodaj komentarz