Zarobki emigrantów

paszport Zarobki emigrantówPolakom za granicą jest ciężej. Mniej jest dla nas pracy i część osób postanowiła wrócić. Sporo jednak młodych ludzi nadal marzy o karierze za granicą, a dużo emigrantów nic nie robi sobie z kryzysu i nadal pracuje na obczyźnie Nic dziwnego, skoro połowa emigrantów zarabia 1-2 tys. euro miesięcznie. Takimi zarobkami w Polsce, pochwalić może się niewielka ilość Polaków.

Euro-Tax.pl (firma która zajmuje się odzyskiwaniem nadpłaconych za granicą podatków), zlecił raport badający ilość pieniędzy jaką Polacy zarobili w zeszłym roku za granicą. Okazało się, że w sumie, nasi emigranci zarobili 33 miliardy euro. Średnio emigrant zarabiał 15,2 tys. euro rocznie – około 1,3 tys. euro miesięcznie. Co siódmy Polski emigrant zarabia ponad 3 tys. euro miesięcznie.

Nasi rodacy w Wielkiej Brytanii i innych krajach nie zapominają o pozostawionych w Polsce rodzinach – w zeszłym roku 1/6 dochodów przesłali bliskim. W sumie, przez cztery lata emigracyjnego boomu (2004-2008) do kraju wpłynęło blisko 20,6 mld euro. Te pieniądze zostały wydane w naszym kraju – i jak tu mieć za złe emigrantom, że wyjeżdżają. Nie dość że im łatwiej żyć, że dzięki nim, więcej pracy pozostaje dla tych, którzy zostali, to jeszcze napędzają naszą gospodarkę wysyłając niebagatelne pieniądze do Polski.

źródło:rp.pl

Dodaj komentarz

4 komentarze to “Zarobki emigrantów”

 1. Junie napisał(a):

  „Sporo jednak młodych ludzi nadal marzy o , …” O czym? Radzę czytać swoje „artykuły” przed ich opublikowaniem…

 2. olo napisał(a):

  „część osób postanowiła wrócić…” Zna Pani kogoś kto wrócił?
  Ja jedną osobę, która po miesiącu pobytu w kraju wróciła do UK. W czasie miesięcznego powrotu do ojczyzny szukała aktywnie pracy – po odbyciu kilku rozmów, otrzymała oferty pracy za 1276brutto (*mamy kryzys*) oraz jedną oferte darmowego stażu (z zawodu inżynier)… wrócił i znowu zarabia ok 2tys Ł na ręke.

 3. Sabina Stodolak napisał(a):

  @olo – znam kilka osób, które wróciły i całkiem sporo miałam kontaktu z osobami które wróciły przy okazji rekrutacji. Bywa tak jak piszesz, że ktoś wraca i wyjeżdża drugi raz- sytaucje bywają różne.