Więcej pracy przed świętami

mikolaj1 Więcej pracy przed świętamiPowoli świąteczne reklamy zaczynają pojawiać się na witrynach sklepowych oraz w reklamach telewizyjnych. To pierwszy zwiastun przedświątecznej gonitwy, która czeka nas już za miesiąc. Sklepy – zwłaszcza te wielkopowierzchniowe będą w związku z większym zapotrzebowaniem na pracowników zwiększać zatrudnienie. Może warto rozejrzeć się za jakąś dodatkową pracą?

Prace w marketach, galeriach i hipermarketach organizowane są w większości przez Agencje Pracy Tymczasowej. Nie jest to zatrudnienie na stałe – po świętach skończy się boom na pracowników i sytuacja wróci do normy – warto jednak wykorzystać tych kilka najbliższych tygodni zwłaszcza jeśli nie mamy w tym momencie pracy.

Kogo potrzeba przed świętami?

  • hostessy – przed świętami więcej producentów żywności organizuje degustacje w marketach. Poza tym rozdaje się więcej ulotek o świątecznych promocjach – do tego hostessy też są potrzebne.
  • merchandiserzy – w trakcie świąt, rotacja produktów jest kilkukrotnie wyższa, potrzeba wiec więcej osób układających towar na półkach.
  • kasjerzy – w okresie przedświątecznym większość kas w hipermarketach czynna jest cały czas- a to oznacza większe zapotrzebowanie na kasjerów
  • magazynierzy – tak jak zwiększa się rotacja na pólkach, tak zwiększa się też rotacja towarów w magazynie, które trzeba sprawnie i szybko ustawiać.
  • Mikołaje i Gwiazdki – w praktycznie każdej galerii handlowej znajdą swoje miejsce Mikołaje, Gwiazdki i Aniołki
  • osoby do zabawiania dzieci – spora ilość galerii handlowych w przedświątecznym czasie organizuje dla swoich klientów mini przedszkola w których mogą oni pozostawić swoje dzieci na czas zakupów. Tymi dziećmi musi się ktoś zajmować.
  • osoby sprzątające – większy ruch to konieczność zwiększenia częstotliwości sprzątania

Dodaj komentarz

One Response to “Więcej pracy przed świętami”

  1. aleandra says:

    Ja myślę, że to fajna okazja dla studentów do dorobienia sobie. Jest tylko jedno ale… Rzygać znów się chce na widok świątecznych bannerów i chyba już tak pozostanie :].