Wąsacze zarabiają więcej?

Dość nietypowe badania statystyczne przeprowadzono w USA. Porównano bowiem zarobki mężczyzn w trzech grupach, związanych z owłosieniem twarzy – grupie mężczyzn gładko ogolonych, mężczyzn z wąsami oraz mężczyzn zarośniętych. Z badań wynika, że wąsy najwyżej korelują z wysoką pensją – wąsacze zarabiają aż 8,2% więcej niż pracownicy z brodą i wąsami.

Gładko ogoleni mężczyźni sytuują się po środku – zarabiają średnio 4,3 % mniej niż mężczyźni z wąsami.

To, że mężczyzna ma wąsy nie oznacza jednak wcale że są szanse na to, że będzie bardziej zamożny – wąsacze wydają bowiem 11% więcej niż brodacze – w ogólnym rozrachunku, większe oszczędności będzie miał więc mniej zarabiający ale za to bardziej oszczędny Rumcajs.

Z czego może wynikać korelacja między wąsami a pensją? Trudno orzec- na pewno sam fakt zapuszczenia wąsów nie sprawi, że zaczniesz dostawać większe premie. być może chodzi o to, że na niektórych niższych stanowiskach – typu obsługa klienta czy niskie stanowiska handlowe, większość mężczyzn jest gładko ogolonych, wymaga bowiem tego od nich dress code. Ci którzy noszą wąsy, mogą sobie na nie pozwolić, czyli są na wyższych stanowiskach. Takie tłumaczenie nie wyjaśnia jednak fenomenu brodaczy – macie jakieś pomysły?

źródło:iwoman.pl