Na jaką pracę nigdy się nie zgodzisz?

Czy jest taki zawód którego nigdy nie zgodziłbyś się wykonywać? Nawet będąc w sytuacji podbramkowej? Na zlecenie Discovery Channel, który wprowadził do swojej ramówki nowy program „Brudna Robota” TNS OBOP, przeprowadził badanie na grupie 1000 Polaków, pytając ich, jakiej pracy nie chcieliby wykonywać. Sprawdź, jak Twoje nastawienie ma się do średniej w naszym kraju.

Najbardziej niechcianym zawodem, którego nie wykonywałby co trzeci Polak jest praca w kostnicy. (przypominam, że tanatokosmetolog to dość popłatny zawód). Na drugim miejscu znalazła się praca osoby zajmującej się wywozem zwłok z miejsca wypadku – tej roboty nie chciałoby 18% osób. 13% osób, nie chciałoby pracować w ubojni – bardziej przeciwne są tu kobiety (15%) niż mężczyźni (11%). Na równi nie chcemy wywozić szamba ani sprzątać w toaletach (6%) a 4% osób nie chciałoby zostać pracownikiem MPO odpowiedzialnym za wywóz śmieci. Na samym końcu badania znalazła się praca zbieracza gęsiego pierza (które obecnie zbiera się i czyści automatycznie – jak widać nasza wiedza o sposobie produkcji kołder jest jednak niewielka. To prawie tak, jakbyśmy wierzyli, że kiszona kapusta którą kupujemy nadal ugniatana jest nogami). Zaledwie 1% badanych stwierdził, że nie zgodziłby się pracę na zmywaku w restauracji – szkoda tylko, że OBOP nie dopytał, czy niechęć ta jest wynikiem tego iż zmywanie to ciężka i brudna robota, czy dlatego, że na zmywaku płaci się 5 zł / godz. netto, w większości przypadków- bez umowy o pracę.

W rankingu znalazły się tylko „brudne” zawody, pozostaje więc pytanie czy więcej osób zgodziłoby się na pracę śmieciarza czy na pracę np. ulotkarza (zwłaszcza zimą) lub na inną pracę trudnych warunkach.
Czy są jakieś inne „brudne” prace, które przychodzą Wam do głowy a których nie chcielibyście robić?