Pracujące mamy mają mniej zdrowe dzieci

pracujace mamy zdrowie Pracujące mamy mają mniej zdrowe dzieciDość niepokojące wyniki badań przedstawił wczoraj The Times. Według badań opublikowanych niedawno w The Journal of Epidemiology and Community Health, dzieci matek które pracują, są mniej zdrowe, mają bardziej ubogą dietę, kiepskie nawyki żywieniowe i prowadzą bardziej siedzący tryb życia.

Badania w ramach których przebadano 12 tys. młodych Brytyjczyków, których matki pracowały w pełnym etacie, na pół etatu bądź wcale, przeprowadzono w ramach Millennium Cohort Study – longitudinalnych badaniach dotyczących zdrowia. Praca matek, okazała się dla dzieci wyjątkowo nie zdrowa. Najzdrowsze okazały się dzieci matek, które nie pracują wcale. Drugie z kolei były dzieci kobiet pracujących w niepełnym wymiarze godzin. W przypadku kobiet pracujących na pełen etat, było najgorzej. Ich dzieci w wieku już trzech lat były bardziej narażone na otyłość, która powodowana była nieregularnymi godzinami posiłków i jedzeniem głównie żywności wysoko przetworzonej.

Niestety, elastyczny czas pracy u matek, które pracowały pełnoetatowo wcale nie pomógł w lepszym zajęciu się dzieckiem pod względem zdrowotnym. Ilość spędzanego przed telewizorem czasu oraz nawyki żywieniowe były u tych dzieci podobne do nawyków dzieci, których matki pracują pełnoetatowo, ale w określonych godzinach.

Nie chodzi o to, aby matki nie pracowały – od takiego potraktowania sprawy jestem jak najbardziej daleka. Może jednak czas rozważyć sposób w jaki zajmujemy się dziećmi, bądź wywrzeć większy nacisk na ojców, którzy do wychowania dzieci zwykli (z reguły) nieco mniej się przykładać?

Dodaj komentarz

One Response to “Pracujące mamy mają mniej zdrowe dzieci”

  1. małgorzata says:

    nie można się zarejestrować na stronie z ofertami pracy …………..jaet zniekształcona….