Mc Donald uwielbia pracowników po 60 roku życia

Co by nie mówić o pracy w fast -foodzie, w czasach kryzysu dobrze, że ta praca jest. Mc Donald jako jedna z niewielu firm zdaje sobie świetnie sprawę z kiepskiego wizerunku siebie jako pracodawcy i od wielu lat robi wszystko co może aby ten wizerunek zmienić. Coś, co wydawało się syzyfową pracą może okazać się możliwe – to Mc Donald zatrudnia młodocianych pracowników (którzy w czasie wakacji w kryzysie nie mogli pracy dodatkowej znaleźć nigdzie), to Mc Donald otworzył się na pracowników starszych – i jak się okazuje, zyskał na tym nie tylko poprawę wizerunku, ale również poprawę jakości usług dla klientów!

Lancaster University Management School, na życzenie Mc Donald przeprowadziło badania typu tajemniczy klient w 400 restauracjach Mc Donald na terenie Wielkiej Brytanii. Po analizie wyników badania okazało się, że satysfakcja konsumentów była o średnio 20 punków wyższa w tych restauracjach, w których wśród pracowników zatrudnieni byli też ludzie po 60 roku życia.

W Brytyjskich Mc Donaldach pracuje 75.000 osób. 60% z nich ma mniej niż 21 lat. Zaledwie 1000 to osoby po 60 roku życia (najstarsza pracownica Mc Donald ma 83 lata). David Fairhurst, kierownik działu zasobów ludzkich w Mc Donald mówi że wyższe zadowolenie konsumentów z obsługi w restauracjach w których pracują też osoby starsze, może wynikać z tego, że młodzi uczą się od starszych zasad kultury oraz współpracy. Brytyjskie Mc Donaldy chętnie zatrudniłyby więcej starszych osób, ale nie mają zbyt wielu zgłoszeń od tej grupy wiekowej.

źródło:telegraph.co.uk