Co robić w czasie bezrobocia?

No dobrze, jesteś bezrobotna, wysłałaś 100 CV a poza ofertą akwizycji, pracy za darmo i propozycją zostania kochanką szefa, nie otrzymałaś żadnych sensownych ofert? Powoli dopada Cię zniechęcenie, a od siedzenia w domu jest jeszcze gorzej. Jednocześnie masz poczucie, że czas przecieka Ci przez palce, a wszystkie dni są takie same – skupione na przeglądaniu ofert i patrzeniu się tępo w telefon? Zamiast codziennie przechodzić przez żmudny proces przedzierania się przez oferty pracy, zaplanuj sobie poszukiwanie pracy a resztę czasu, przeznacz na własny rozwój

Co możesz robić nie mają pracy? (nawet jeśli nie masz pieniędzy)

 1. Popracuj nad swoim wizerunkiem w Internecie
  Coraz więcej pracodawców szuka pracowników przez networking. Coraz więcej rekruterów sprawdza wypowiedzi potencjalnych kandydatów na serwisach społecznościowych. Coraz więcej head hunterów poszukuje pracowników w Internecie. Zajmij się swoim sieciowym wizerunkiem. Odśwież zdjęcie, powypowiadaj się w tematach związanych z Twoimi zainteresowaniami zawodowymi, nawiąż kontakt z head-hunterami. Sprawdź, czy nie ma o Tobie kompromitujących informacji i jeśli jesteś w stanie, usuń je.
 2. Odśwież wiedzę branżową
  W każdej branży coś się dzieje – w jednym mniej, w innych więcej, ale pracując nie zawsze mamy czas śledzić na bieżąco nowinki, newsy i czytać branżową literaturę. Teraz masz czas na uzupełnienie tej wiedzy. Nie stać cię na gazety czy książki? Nic nie szkodzi – wiele wiadomości znajdziesz za darmo w Internecie, a książki możesz przeglądać w Empiku i innych księgarniach. Nie musisz ich przecież czytać od deski do deski a jedynie wybrać warte uwagi fragmenty.
 3. Zajmij się wolontariatem
  Pomoc innym to nie tylko świetny zjadacz czasu. To również dobry punkt w CV którym możesz uzupełnić przysłowiową dziurę wywołaną bezrobociem. Dla pracodawcy będzie to znak, że jesteś aktywny i nie poddajesz się. Poza tym, wolontariat może pozwolić Ci na naukę nowych umiejętności i zdobycie nowych kompetencji.
 4. Rozwiń swoje pasje
  Zawsze chciałeś zająć się fotografią, ale nie miałeś czasu? Chciałeś poćwiczyć Tai-Chi, ale po powrocie z firmy byłeś zbyt zmęczony? Teraz masz na to czas. Hobby nie tylko Cię zrelaksuje, ale niektóre z Twoich hobby mogą doprowadzić do tego, że zamiast wysyłać kolejne CV, skierujesz swe kroki do Urzędu aby zarejestrować działalność gospodarczą.
 5. Po pomoc do PUP
  Nie masz pomysłu na to co mógłbyś zrobić ze swoim życiem? Twoje doświadczenie jest niewielkie i tak naprawdę nawet nie wiesz w jakiej branży szukasz pracy? Przejdź się do Urzędu Pracy. Pracownicy wiedzą o wszystkich kursach i szkoleniach dla bezrobotnych, które pozwolą Ci zdobyć nowy zawód. Część pracowników UP to przeszkoleni doradcy zawodowi. Rozmowa z nimi może pomóc Ci ukierunkować Twoje działania w ramach odkrycia tego, co chcesz robić.

Najważniejsze jest to, byś się nie dał zamknąć w czterech ścianach mieszkania i poddał frustracji i depresji!

inspiracja: lifespy.com