Wyszukiwanie ogłoszeń o pracę – nieco inaczej

deeprer szukanie2 Wyszukiwanie ogłoszeń o pracę  nieco inaczejPodczas poszukiwania pracy, jednym z pierwszych etapów, jest wyszukanie ogłoszeń, na które będziemy odpowiadać. Przy takiej ilości serwisów ogłoszeniowych jakie działają, nie jest to wcale takie proste, zwłaszcza że mamy jeszcze ogłoszenia umieszczane na stronach firmy, ogłoszenia w serwisach społecznościowych, na forach, grupach dyskusyjnych…Jak to zebrać w całość, by zaoszczędzić czas? (i frustrację) Mam dla Was propozycję nieco innego wyszukiwania ogłoszeń o pracę.

Pomysł oparty jest o wyszukiwarkę deeperweb.com Wchodzimy na stronę i tak jak w zwykłej wyszukiwarce Google, wpisujemy interesującą nas frazę. Innowacyjna jest możliwość zaznaczenia daty pojawienia się informacji. Wybrać więc możemy prezentację wszystkich wyników wyszukiwania na interesującą nas frazę, z ostatniego tygodnia (a nawet dnia).

Co wpisać w wyszukiwarkę?
Najprościej słowo „praca” (bo ono prawie zawsze pojawia się w ogłoszeniu bądź jego tytule), rodzaj preferowanego stanowiska pracy oraz miejscowość w której pracy poszukujemy. Możemy też kombinować ze słowami kluczowymi wpisywanymi w wyszukiwarkę. Jeśli na przykład szukamy pracy w sprzedaży, wpisujemy handlowiec, „przedstawiciel handlowy”, „key account” i wszystkie inne kombinacje które przychodzą nam do głowy.

Jakie korzyści mamy z takiego wyszukiwania?
blogsearch Wyszukiwanie ogłoszeń o pracę  nieco inaczejOtrzymujemy nie tylko ogłoszenia z dużych serwisów, ale również z grup dyskusyjnych, blogów, stron firmowych, niewielkich serwisów ogłoszeniowych na których ogłoszenia umieszczają firmy, które nie korzystają z kosztownych, płatnych serwisów. A ograniczenie daty umieszczenia informacji daje nam pewność, że ogłoszenie nie jest zamierzchłe.

Kiedy już wyświetlą nam się wyniki, pomijamy ramkę pod oknem wyszukiwarki (bo są to wyniki reklamowe) i klikamy poszczególne ogłoszenia. Czasem traficie oczywiście na wynik, który nie jest ogłoszeniem, ale i tak warto taką metodę wypróbować.

Zwróćcie uwagę również na wyszukiwania z boku ekranu, umieszczone w ramce „Resources search” oraz „Blogs search”.

Nie zapomnijcie też sprawdzić aktualnych ogłoszeń na infopracy!

Dodaj komentarz

7 Responses to “Wyszukiwanie ogłoszeń o pracę – nieco inaczej”

 1. tomi says:

  To jest jakiś pomysł. Problem może być wtedy kiedy ogłoszenie na stronie jest już nieaktualne.

 2. Aguś says:

  to chyba za skomplikowane dla mnie, znowu trzeba zrobic kolejne ustawienia… wole jak mi oferty na maila przychodza jak na infoPracy.pl wtedy tylko klick i już wysłane cv

 3. ja says:

  świetne! Aga, nic nie ustawiasz. Wchodzisz tylko na stronę deeperweb.com!

 4. hydraulik radom says:

  To ciekawe.

 5. Domi says:

  Jak można znaleźć pracę komuś komu się nie chce wysilać? Są szanse, ale małe – dla znajomków. Dlatego warto korzystać z różnych form wyszukiwania ofert.

 6. mila says:

  A ja mam problem z powiadomieniami ustawionymi na infopraca. Wpisuję słowo kluczowe, województwo i branże – a to co dostaję w e-mailu nijak się ma do tego, co chciałam wyszukać. Kilka razy przejrzałam ogłoszenie i nie było w nim kluczowego słowa o które pytałam – o co więc chodzi?